Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłkę, tenisa lub hokeja, ale nie można grać w kolarstwo

Jean de Gribaldy


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

ZAPRASZAMY NA XVIII RAJD Z METĄ NA RÓWNICĘ Z JAS-KÓŁKAMI!

image

28.08.2021 18:40, Szatkowska Aleksandra
Jest jedna taka impreza w naszym kalendarzu, która rozgrywana jest dłużej od większości wyścigów w Polsce. I to właśnie na nią zapraszamy wszystkich chętnych! Jesteście ciekawi szczegółów? Sprawdźcie w poście!

Kiedy?
Niedziela 5 września 2021 r.

Gdzie?
Zbiórka na placu autobusowym KWK Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju.

O której?
Godzina 7:00

Szczegóły?
Tradycyjnie spotykamy się na placu autobusowym obok kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Do Ustronia jedziemy spokojnym tempem najsłabszego zawodnika, bez ścigania. Można dołączać do peletonu po drodze. Około godziny 8:30 zbiórka pod Równicą. Będzie można zostawić zbędny balast w samochodach i odebrać na górze. Obowiązkowe spisanie wszystkich zawodników, zdjęcie pamiątkowe i krótka odprawa, po czym po decyzji i na sygnał Prezesa oficjalny start i każdy grzeje ile fabryka dała.

Trasa?
Od początku mostu do miejsca, gdzie kiedyś była budka do pobierania opłat za parking.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy z nami. Niepowtarzalna atmosfera, doborowe towarzystwo i nutka rywalizacji to jest to, co cechuje nasze zawody. Na górze tradycyjnie "rodzinna" posiadówka przy kawie/herbacie/piwie/soku oraz domowej roboty wypiekach. Zapraszamy do kibicowania i spędzenia z nami niedzieli także rodziny zawodników.

UWAGA!
Zawody mają charakter treningu z odrobiną rywalizacji! Klub nie zapewnia obstawy trasy, jedziemy w otwartym ruchu drogowym i obowiązują nas przepisy kodeksu ruchu drogowego! Bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu, bo jest dla nas najważniejsze, a każdy jest odpowiedzialny za swoje zdrowie i życie!


UWAGA!
Prosimy wziąć ze sobą numery startowe! Osoby, które nie posiadają swoich, dostaną na miejscu od organizatora!

Sprawdzajcie na bieżąco komentarze i do zobaczenia na Równicy!

Komentarze

03.09.2021 20:14:03,Kukla Piotr

O której jest zbiórka? Z Jastrzębia ciężko dojechać do Ustronia w godzinę, chyba że samochodem. Chciałbym dołączyć po drodze ale nie wiem gdzie i o której czekać. Na tym rajdzie bardziej niż ściganie na podjeździe podoba mi się ten ładny peleton podążający Wiślanką w kierunku Ustronia. Ma to swój niepowtarzalny klimat.

03.09.2021 21:09:02,Młynek Andrzej

Wkradł się błąd. Zbiórka oczywiście o 7.00 na placu autobusowym. Około 7.20 Pawłowice, 8.00 Skoczów, 8.30 pod Równicą. Ale są to optymistyczne czasy. Przez chochlik wyruszymy trochę później i pojedziemy spokojnie. Myślę, że po 8 Skoczów, a 8.45 Ustroń, a start około 9.00. Przepraszam, że dopiero teraz zauważyłem błąd.

03.09.2021 21:10:14,Młynek Andrzej

A z dobrych wiadomości, kilometraż odnowiony, więc nikt się nie zgubi:)

04.09.2021 19:18:17,Rygała Dominik

Będziemy czekać w Skoczowie.

04.09.2021 23:18:01,Mosioł Norbert

I w Pawłowicach też ktoś się zabierze :)

05.09.2021 16:30:16,Młynek Andrzej

Osiemnasta edycja naszego Rajdu za nami. Dziękuję za tak liczny udział. Wielkie gratulacje dla naszych juniorek, Asi i Gabrysi, fantastyczne czasy wjazdu, coś pięknego, brawo, brawo, brawo. Niedoścignięci Alexej i Piotrek, graty. O trzecie miejsce wspaniała walka, brawa. Ja zadowolony ze swojego wjazdu, co ważne, rower nie skrzeczał, przerzutki działały bez zarzutu, brakło trochę do 20 min, ale to mały minusik. Przed zawodami obawiałem się o frekwencję, bo nikt nic nie pisał, ale niepotrzebne były te obawy. Dzięki dla naszych niezastąpionych dziewczyn, za sędziowanie, poczęstunek, doping, jest to coś pięknego. Wielkie, wielkie dzięki. Fajne jest to, że każdy ma jakoś walkę na tym naszym rajdzie. skończyła się XVIII edycja, a już myślimy o kolejnej i tak ma być. "Ja Wam jeszcze pokaże" :)

05.09.2021 16:50:55,Grzybek Joanna

Brawo dla zwycięzcy dzisiejszego rajdu i wszystkich, którzy brali udział. Dziękuję za dzisiejszy rajd, rywalizację i dziękuję kibicom na mecie, którzy zawsze dodają siły w nogach na ostatnie metry do mety, oraz za smaczny bufet na mecie. Super dziś było i warto było wcześnie rano wstać i z Wami zdobyć Równicę po raz kolejny. Na następny rok w planie dojechać do mety z jeszcze lepszym czasem niż dziś i przed tatą :)

06.09.2021 17:40:04,Rygała Dominik

Jestem bardzo szczęśliwy ,że znów mogłem uczestniczyć w takim wydarzeniu jakim jest Rajd na Równicę. Wielkie gratulacje dla czołówki i wszystkich startujących za świetne wyniki. Świetna atmosfera,doping na mecie , wyśmienity poczęstunek to powoduje ,że takiej imprezy, o takim charakterze, nie ma nigdzie. Pięknie rośnie nam nowe pokolenie,brawa dla młodzieży. Tak trzymać !!! Wielkie podziękowania składam na ręce Naszych Kobiet, za pomoc w organizacji, kibicowanie i przygotowanie tak przepysznych ciast i przekąsek. Palce lizać :) Ten rajd bez Was straciłby dużo na wartości. Chylę czoło . Dziękuję i pozdrawiam.

07.09.2021 16:20:53,Rygała Agnieszka

Ja także dziękuję za fajnie spędzony czas, gratulacje dla Alexa i pozostałych uczestników rajdu. Ukłon dla naszych klubowych koleżanek, które od lat starają się o oprawę kulinarną jak i techniczną (pomiar czasu, zdjęcia, filmy). Dziękuję, wszystko smakowało znakomicie, a atmosfera była niezapomniana.

07.09.2021 21:02:41,Kukla Piotr

Ja również dziękuję za kolejną już 18 edycję Rajdu z Metą na Równicy. Frekwencja dopisała chociaż brakowało kilu stałych uczestników imprez Jas-Kółkowych. Poziom sportowy zawodów jak zwykle wysoki, próbowałem nawiązać walkę z Alexeyem ale w tym roku brakuje mi do niego sporo i jestem zadowolony z czasu bo taki przed startem brałbym w ciemno. Widać, że powoli młodzież wkracza do akcji i już naciska na doświadczonych zawodników. Atmosfera na Rajdzie jest jedyna w swoim rodzaju, duży peleton Jas-Kółek na trasie z Jastrzębia, prawdziwa walka na podjeździe pod Równicę i wspólne spędzanie czasu po ściganiu to już tradycja i ci których nie było mogą żałować i czekać na kolejną edycję.

07.09.2021 21:37:33,Młynek Andrzej

Ładnie napisane, prawie wszystko oddaje, Piotrek.


Najbliższe treningi


Ostatni trening
Trening 30 Kubalonka-Cieńków
Dnia 21.07.2024
Godzina: 07:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
38 trening - szosa
Dnia 18.07.2024
Godzina: 09:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut