Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłkę, tenisa lub hokeja, ale nie można grać w kolarstwo

Jean de Gribaldy


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

ZAPRASZAMY NA XI GÓRSKIE MISTRZOSTWA JAS-KÓŁEK!

image

16.08.2021 01:21, Szatkowska Aleksandra
To już XI edycja naszych prestiżowych zawodów! Chcecie się z nami pościgać w rodzinnej atmosferze? Zapoznajcie się ze szczegółami w newsie!
Kiedy?
Niedziela 22 sierpnia 2021 r.

O której?
Zbiórka godzina 9:00.

Gdzie?
Istebna Zaolzie, parking za stacją benzynową, przy drodze na Olecki.

Trasa?
LINK

Szczegóły:
Zapraszamy każdego chętnego na Górskie Mistrzostwa Jas-Kółek, które odbywane są co roku od sezonu 2011. Po zbiórce krótka odprawa, spisanie zawodników, zdjęcie pamiątkowe i dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów, odpowiedzi na pytania, startujemy po sygnale Prezesa. Dokładna godzina startu zależy od tego, ile zajmą sprawy organizacyjne.
Na mecie standardowo ogłoszenie wyników i wymiana wrażeń przy domowych wypiekach w rodzinnej atmosferze. Zapraszamy do wspólnej zabawy z nami także rodziny zawodników. Weźcie ze sobą dobre humory i chęć do jazdy, a my gwarantujemy doborowe towarzystwo i świetną zabawę!

UWAGA!
Zawody mają charakter treningu z nutką rywalizacji! Jedziemy w otwartym ruchu drogowym! Klub nie zapewnia obstawy trasy! Obowiązują nas przepisy kodeksu ruchu drogowego! Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy bezpieczeństwo i każdy jest odpowiedzialny za siebie!

UWAGA!
Prosimy wziąć ze sobą numery startowe! Kto nie posiada swojego, dostanie od Klubu na miejscu zbiórki!

Śledźcie komentarze, żeby być na bieżąco z informacjami!
Do zobaczenia w Istebnej!

Komentarze

15.08.2021 19:49:04,Młynek Andrzej

Zmiana miejsca zbiórki. Spotykamy się na parkingu za stacją benzynową w Zaolziu, po zjeździe z Kubalonki, na skrzyżowaniu w prawo, tam gdzie się jedzie na Olecki.

15.08.2021 20:00:32,Patrycjusz Urbanek

UWAGA: trasa jest nieznacznie skrócona - start z miejsca zbiórki. Proszę sprawdzić trasę!

16.08.2021 14:09:31,MARCIN WRÓBEL

Nieobecny !

17.08.2021 13:14:13,Młynek Andrzej

GMJ są dla wszystkich, i tych mocarzy, i tych turystów. Trasa w całości jest bardzo trudna, ale u nas można przejechać dowolną część. To jest zabawa, więc wszystko ma być na luzie. Najłatwiejszą opcją jest wjazd na Olecki, zjazd do Istebnej i główną na Ochodzitą. Tam mam nadzieję, że będą już nasi najwierniejsi członkowie i kibice i można dołączyć się już do nich. Startujemy z Istebnej Zaolzie, koło stacji benzynowej, która jest po prawej stronie po zjeździe z Kubalonki. Jedziemy przez Olecki, zjeżdżamy do Istebnej i w lewo w centrum kierujemy się na Ochodzitą. Przejeżdżamy przez Koczy Zamek, tam bufet, kto potrzebuje, czyli woda, jakiś banan może się znajdzie. Zjeżdżamy do Kamesznicy i jak się kończy stromizna, kręcimy w prawo i wjeżdżamy na Kuboski. U góry kręcimy w lewo i jedziemy przez Laliki, wzdłuż eski w dół po lewej stronie, przejeżdżamy pod mostem i w lewo pod górę wzdłuż eski. Na górze w lewo i zjeżdżamy do Tarlicznego, na 100 m przed skrzyżowaniem z główną drogą, kręcimy w lewo na Urbanki. Po Urbankach dojeżdżamy lekko w dół do Kotelnicy i kręcimy w prawo do Soli. Po zjeździe w prawo i jedziemy do ronda, na rondzie w lewo kierunek Zwardoń, podjazd, zjazd i w lewo w las do Jaworzynki. W Jaworzynce mała patelnia, jedziemy pod górę do Trzycatek. Dojeżdżamy do głównej i w lewo. Przed kościołem kręcimy w prawo, ostro w dół, tam w prawo i zaraz w lewo na Zapasieki. Na samej górze jest małe skrzyżowanie, na którym ostro kręcimy w lewo i zjeżdżamy przez lasek, na końcu jest mostek, za mostkiem w prawo, na następnym skrzyżowaniu w lewo, pod górę, dojeżdżamy do głównej drogi. Kręcimy w prawo i wjeżdżamy na Ochodzitą. Za Ochodzitą meldujemy się na Koczym Zamku, tam bufet i pkt kontrolny. Obowiązkowo zjeżdżamy na bufet. Zawracamy i do głównej i na dół prosto do Milówki. W Milówce w lewo na Kamesznicę i prościutko jak droga prowadzi jedziemy na Koczy, tam upragniona meta. Po zawodach obowiązkowo zaliczamy bufet.

17.08.2021 22:11:22,Niechaj Grzegorz

Hej. Czy mógłbym prosić o plik gpx tej trasy aby wgrać sobie na licznik ?

18.08.2021 08:13:13,Patrycjusz Urbanek

Klikasz link i dajesz Export GPX - musisz mieć konto na stravie bo bez logowania nie widzę takiej opcji.

20.08.2021 09:47:32,Mosioł Norbert

Transport! Szukam wolnego miejsca w jakimś pojeździe lub mogę zabrać dwie/trzy chętne osoby (Okolice Pawłowic - dojazd Wiślanką). Rowery na dachu mocowane za widelec i tylne koło. Pozdrawiam.

20.08.2021 12:12:45,Matuszak Sebastian

Dla potrzebujących link do trasy w pliku gpx -> Kliknij tutaj

20.08.2021 12:36:33,Młynek Andrzej

Trasę troszeczkę żeśmy oznakowali. Mam nadzieję, że nie będzie większych problemów z orientacją.

20.08.2021 15:47:22,Niechaj Grzegorz

dziękuję ! trasa wgrana teraz wyjechać to wszystko :)

20.08.2021 20:13:14,Mosioł Norbert

Transport zaklepany. Do zobaczenia na trasie.

23.08.2021 09:36:12,Młynek Andrzej

Dzięki wszystkim za wspaniałe zawody. Czołówka amatorskiego kolarstwa stanęła na starcie. Trochę przygód było, ale wszyscy szczęśliwie w zdrowiu dojechali do swojej mety. Moje ósme miejsce w tak znakomitym gronie, to mały sukces. Co prawda trochę za duża strata, ale to nie był mój dzień, słabo mi się jechało, a ostatni podjazd to już walka, żeby tylko wjechać. Pierwsza dwójka totalny odjazd, Tomek samochodem nie potrafił ich dogonić, szacun. A to, co Alexej wykręcił pod Koczy, łał. Grzesiu Greń naszym harpaganom utarł nosa, graty, mam nadzieję, że będzie częstszym gościem na naszych zawodach. Otfin, Norbert, Marek, Łukasz, Darek stoczyli zaciętą walkę o miejsca, jednocześnie pozbawiając mnie jakichkolwiek nadziei na lepsze miejsce. Piotr Jasiński i Łukasz niestety pomylili trasę i tak bywa, szkoda. Jarek długo deptał mi po piętach. Wielkie podziękowania dla Jarka. Mimo, że bardzo mało jeździ, obowiązki rodzinne ważniejsze, to przyjeżdża na nasze zawody i towarzyszy nam. Powinni co niektórzy uczyć się od Niego, na czym polega nasze kolarstwo. Szacun. Grzesiu niechaj długo jechał ze mną, trochę współpracy było, potem odbił do domu. Dzięki, póki jechaliśmy razem, jakoś to szło. Piotrek Jasiński niestety pomylił drogi, za dużo było strzałem w niektórych miejscach, ale swoje km przejechał. Dzięki. Piotrek Kukla niestety awaria koła i po zawodach. Wielka szkoda, bo może mała niespodzianka by była? Robert niezmordowany rowerzysta, do końca swoje. Graty. Mały opóźnił sobie start, żeby nas pogonić i swoje km także zaliczył. Ci co byli wszyscy uśmiechnięci po zawodach mimo zmęczenia, a trasa była wymagająca bardzo. Kto nie był niech żałuje ma czego. U mnie w skrócie, to: łańcuch, łańcuch, kot, tir, samochód, autobus, takie małe przygody, ale wyniku nie było by lepszego, w ten dzień nie było mocy. Dzięki.

23.08.2021 09:47:31,Młynek Andrzej

Osobne podziękowania dla wszystkich wokół wyścigu. Za wspaniałe ciasta, doping, szczególnie na mecie. Nasze dziewczyny kolejny raz umiliły nam ściganie. Dzięki nim nasze wyścigi smakują słodko. Dzięki także Tomkowi, dobra opieka na trasie.

23.08.2021 11:34:57,Patrycjusz Urbanek

Dziękuję za organizację tego wspaniałego wydarzenia! Obsługa bufetów i pomiar czasów jak zawsze na medal :) Jednak najważniejsze jest to ,że nasze zawody są doskonałym przykładem jak można się bawić i jednocześnie rywalizować bez zbędnej spiny. Tempo jakie mieliśmy z Alexem nie odbiegało od tego co jest na wyścigach. Na trasie zaliczyłem pane ale Alexey nie tylko poczekał na mnie ale i pomógł mi w wymianie :) DZIĘKUJĘ! Szkoda, że frekwencja nie była większa... ale cóż taki czas. Pomysł z obowiązkowym bufetem jest SUPER!

23.08.2021 12:37:23,Pokora Jarosław

Dziękuję za zawody. Trasa była bardzo trudna, ale przez sprytne ułożenie jej przebiegu była możliwość wcześniejszego zakończenia, z czego niestety musiałem skorzystać (słaba forma - trasa dała mi mocno w kość). Ściganie, a później jazda solo, było jednak bardzo fajne. Organizacja zawodów to pierwsza klasa. Bufet był niesamowity: ciasta, banany, arbuzy, coca-cola, woda... Poza tym obsługa fotograficzna prawie na każdym fragmencie trasy ;) Jeszcze raz dziękuję.

23.08.2021 20:59:46,Mosioł Norbert

Po raz kolejny świetna impreza! Organizacyjnie pierwsza klasa! Mega podziękowania za bufet (dziewczyny wybaczcie ale w takcie nie bardzo byliśmy w stanie skorzystać ale po zawodach ze smakiem nadrabialiśmy spalone kalorie!!!). Trasa - wymagająca (przydało by się odpowiednie przełożenie ale nie tylko ja na koronce 28 wyjechałem więc się dało), znajomość zjazdów była na pewno przydatna (ja w ciemno pierwszy raz większość pokonując może leciutko odstawałem od Darka i Grzesia G. - więc było dobrze. Oznakowanie trasy wraz z opisem i ew. wydrukowaną mapką gwarantowało dotarcie do mety - dzięki prezes. Sam wyścig jak dla mnie mocna jazda w mocnym tempie prawie non-stop. Liczyłem, że chłopaki po ukształtowaniu się grupy trochę odpuszczą ale nic z tego - jaskółki nie potrafią wolno latać. O dziwo najgorzej czułem się na płaskim odcinku między Laikami a Jaworzynką. Na takim "płaskim" dłuższym fragmencie naprawdę można kogoś urwać. Potem już szło lepiej - walka z nieodpuszczającym Markiem pod Ochodzitą kosztowała nas dużo sił i goniącego Otfina pewnie też. Grzegorz G - świetny zjazdowiec do Milówki pewnie jeszcze trochę zyskał i włożył nam pod Koczy. Tam małe piekiełko "zygzaki" gdyby przede mną był, ktoś inny niż Otfin bym się zaginał ale sami wiedzie, że sensu nie było. Ściganie piękne - trasa widokowo też walorów sporo miała ale trzeba to objechać w innym tempie. Dzięki.


Najbliższe treningi
Trening 24 - Godula
Dnia 19.06.2024
Godzina: 16:00Ostatni trening
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy
29 trening - MTB
Dnia 18.06.2024
Godzina: 16:00
Junior
OpiekunOstatni trening juniorzy
28 trening - szosa
Dnia 17.06.2024
Godzina: 14:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut