Zawsze będę kimś, kto chce okazać się lepszy niż inni. Uwielbiam współzawodnictwo.

Jean-Claude Killy


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

ZAPRASZAMY NA GÓRSKIE MISTRZOSTWA JAS-KÓŁEK!

image

15.08.2019 02:36, Szatkowska Aleksandra
Szczegóły w newsie i komentarzach!
UWAGA! ZMIANA TERMINU!

Kiedy?
Niedziela 1 września 2019 r.

Gdzie?
Bielsko-Biała, parking przy ul. Górskiej.

O której?
Zbiórka 8:30.

Trasa?
LINK


Zapraszamy wszystkich sympatyków dobrej zabawy połączonej z nutką rywalizacji na tegoroczne Górskie Mistrzostwa Jas-Kółek! My zapewniamy świetną zabawę i doborowe towarzystwo, a Wy zabierzcie ze sobą humory i chęci do kręcenia! Kto już brał udział w naszych klubowych zawodach, ten wie, że nigdzie lepiej nie spędza się czasu na rowerze, a ten kto nie był z nami, niech przekona się na własne oczy.

Przed startem krótka odprawa, a na mecie jak zawsze miło spędzony czas w rodzinnym gronie przy pysznych domowych wypiekach. Zapraszamy także rodziny zawodników do kibicowania swoim bliskim i spędzenia z nami wspólnego czasu.

UWAGA!
Zawody są organizowane w formie treningu! Klub nie zapewnia obstawy trasy, obowiązują nas przepisy kodeksu ruchu drogowego! Każdy bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność! Pamiętajmy - przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie! Nasze wyścigi to zawsze zabawa z odrobiną rywalizacji, więc apelujemy o rozwagę!


O szczegóły można pytać w komentarzach pod tym postem. Prosimy śledzić na bieżąco dyskusję.

UWAGA! Prosimy zabrać ze sobą numery startowe! Osoby, które ich nie mają, dostaną na odprawie.

Do zobaczenia na GMJ!

Komentarze

15.08.2019 20:14:07,Młynek Andrzej

Trasa prosta, łatwa do zapamiętania, kto obozy spędza z prezesem, nie będzie miał żadnych problemów. A tak dla przypomnienia to: start pod Przegibek, potem w lewo, w prawo, w prawo-lewo, w lewo, w prawo, w lewo, w prawo, w lewo, w prawo, w prawo, w lewo, w prawo, w prawo, w prawo i prosto na Górę Żar. Łatwe do zapamiętania, prawda?

16.08.2019 08:16:08,Rygała Dominik

No toś pozamiatał :) :) :). Zwycięstwo masz w rękawie ;)

16.08.2019 08:23:22,Pokora Jarosław

Andrzej, jeśli można zgłosić małą uwagę do trasy, to czy nie lepiej pojechać przez zaporę w Porąbce, cały czas główną do centrum Porąbki i w prawo w ul. Sportową (krótki łącznik do ul. Wielka Puszcza)? Byłyby cały czas prawo-skręty. Na tym skrzyżowaniu w Porąbce z ul. Żywieckiej w ul. Wielka Puszcza często mi się zdarzało, że trzeba było puszczać samochody z naprzeciwka.

16.08.2019 11:56:13,Młynek Andrzej

Jest zmieniona trasa wg Jarka. Startujemy z parkingu za Orlenem w Straconce. Tak, jak nas droga główna prowadzi jedziemy pod Przegibek, zjeżdżamy do Międzybrodzia. Dojeżdżamy do skrzyżowania i kręcimy w lewo, zachowując szczególną ostrożność, włączamy się do głównej. Jedziemy do zapory w Porąbce i przejeżdżamy przez nią, zjeżdżając z głównej drogi w prawo. Za zaporą kierujemy się w lewo. Jedziemy kawałek lasem i kiedy przejedziemy mostek, to kręcimy w prawo, ale nie zaraz za mostkiem, tylko kawałeczek dalej, w ulicę Sportową. Jedziemy kilkaset metrów pod górkę, dojeżdżamy do głównej i kręcimy w prawo. Jedziemy kilka km Wielką Puszczą lekko pod górę, dojeżdżamy za lasem do zabudowań i kręcimy w lewo, tak jak prowadzi główna droga, jest drogowskaz na Andrychów. Podjeżdżamy 700 m na przeł. Targanicką stromą ścianką. Następnie zjeżdżamy do Targanic, zjazd bardzo stromy i niebezpieczny, szczególną uwagę zachować przy takim śmiesznym rondzie-skrzyżowaniu, gdzie jedziemy w prawo dalej w dół. Dojeżdżamy do głównej drogi i kręcimy w prawo, zaczynając podjazd pod Kocierz. Po 4,6 km jesteśmy na szczycie i zaczynamy zjazd, dość fajny, w miarę bezpieczny. Są na dole niestety światła i trzeba mieć głowę na karku, ale da się ostrożnie przejechać nawet przy niesprzyjających warunkach. Jedziemy aż do głównej drogi, przed skrzyżowaniem jest kawałeczek pod górkę. Na skrzyżowaniu kręcimy w lewo i zjeżdżamy do Łękawicy. Tu jest możliwość skrócenia trasy kręcąc w prawo i jadąc już w stronę Góry Żar. Po zjeździe przejeżdżamy most i kręcimy w prawo. Jedziemy prosto do następnego skrzyżowania i kręcimy w lewo, jest tam już zrobiona strzałka. Jedziemy przez Gilowice cały czas prosto. Za Gilowicami kręcimy w prawo, są zrobione trzy strzałki, pierwsza czarna, dwie kolejne białe. Wjeżdżamy pod dość trudny podjazd pod Pewel Ślemieńska i zaczynamy stromy i niebezpieczny zjazd, zachować szczególną ostrożność. Jedziemy dość długo w dół, dojeżdżamy do Rychwałdka i jak się zaczyna miejscowość to kręcimy ostro w prawo, łatwo przejechać to skrzyżowanie. Są znowu trzy strzałki, 1-czarna, 2 i 3 biała. Wjeżdżamy na przeł. Rychwałdzką i zjeżdżamy do Rychwałdka. Cały czas jedziemy główną, przejeżdżamy most i na skrzyżowaniu w lewo, jest strzałka. Kawałek płaskiego, kolejne skrzyżowanie i kręcimy w prawo. Od tej pory jedziemy cały czas główną, aż do zapory w Tresnej. Przed samą zaporą kręcimy w prawo, zjazd 300 m kostką, jedziemy jak droga prowadzi do Międzybrodzia Żywieckiego, tam kręcimy w prawo i już prosto cały czas pod górę do mety. Piszę z pamięci, więc być może jest gdzieś jakiś mały błąd, jeśli coś, ktoś wie więcej, dokładnie, to pisać.

16.08.2019 12:16:35,MARCIN WRÓBEL

Trasa genialna ! Niestety mnie i Angeli zabraknie... Za rok ponoć na tej trasie mają się odbyć komercyjne zawody u znanego i lubianego organizatora ;)

19.08.2019 21:36:35,Młynek Andrzej

Przekładamy GMJ na 1 września, a Równica odbędzie się 15 września. Powód większości znany.

30.08.2019 23:19:23,Mosioł Norbert

Witam, czy znajdzie się u kogoś miejsce w aucie - chętnie dołączyłbym w Pawłowicach. Druga wersja - mogę zabrać małą grupkę - max 3 osoby nie licząc mnie - zależy mi na dość wczesnym powrocie :(

31.08.2019 17:52:07,Młynek Andrzej

Nie zapomnieć numerów startowych.


Najbliższe treningi
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00Ostatni trening
Trening 22
Dnia 09.06.2024
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
27 trening - szosa - Równica
Dnia 14.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut