Zawsze będę kimś, kto chce okazać się lepszy niż inni. Uwielbiam współzawodnictwo.

Jean-Claude Killy


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

Zakończenie Sezonu

image

18.10.2022 13:44, Młynek Andrzej
Zapraszamy na coroczne zakończenie sezonu z Jas-Kółkami, które odbędzie się 22 października.


  


W sobotę 22 października odbędzie się Zakończenie Sezonu na rundach w okolicach Rudzicy. 
 
   Spotykamy się o godz. 10.00 na skrzyżowaniu ul.Pszczyńskiej i Korfantego, czyli koło "Pabicha", stacji diagnostycznej. Jedziemy wspólnie przez Pawłowice, Strumień, Chybie do Landka. Tam można do nas dołączyć, spotkanie przy sklepie na skrzyżowaniu, gdzie kręci się w kierunku Skoczowa.  
 
  Po załatwieniu wszystkich formalności startujemy ostro. Jedziemy pod Rudzicę, za nią skręcamy w prawo na Wieszczyce, wjeżdżamy na rundy. Dojazd do rundy to ok. 6 km, pokonujemy dwie pełne rundy po ok. 17.5 km i po zakończeniu drugiego okrążenia ok. 4 km mamy do mety.  Rundy prowadzą przez Wieszczęta, Łazy, przed S skręcamy w prawo i przez osiedle domków, lasek kierujemy się do Bielowiska. Tutaj przy zjeździe, szybkim, trzeba zachować ostrożność na skrzyżowaniu, my jedziemy prosto na Roztropice, a główna droga prowadzi w prawo. Przez Roztropice wjeżdżamy do Rudzicy i kręcimy w prawo w ul. Dębową, ładną drogą dojeżdżamy do głównej drogi, kręcimy w prawo i tam zaczynamy drugą rundę.   Po przejechaniu drugiego okrążenia, kręcimy w prawo w stronę mety.Do skrzyżowania w Wieszczętach jedziemy tak, jak na rundzie. Przy OSP do mety kręcimy w prawo i już jak nas prowadzi główna droga, ok. 2 km dojeżdżamy do mety.


LINK DO TRASY


   Wszyscy mile widziani. Jak to u nas bywa można skrócić sobie trasę, tak, żeby wszyscy byli zadowoleni.
   Nasze zawody są formą treningu i każdy odpowiada za swoje bezpieczeństwo. Apelujemy o rozsądek, trasa nie jest łatwa i są niebezpieczne miejsca.
   O szczegółach przed startem.   Proszę zabrać numery startowe i dobre humory.


    Po zawodach ok. 17,00 zapraszamy na zakończenie przy wspólnym stole w restauracji "Dzika Kaczka" w Skrzyszowie ul. Dębowa 14b.

Komentarze

18.10.2022 13:48:57,Młynek Tomasz

Nie wiem dlaczego, ale link do trasy nie ładuje się za pierwszym razem. Po pierwszym wejściu w link trzeba zaakceptować pliki "cookies", przy drugim i kolejnym wejściu w link powinna już się trasa ładować.

18.10.2022 15:32:16,Młynek Andrzej

Dzisiaj z Darkiem, Adamem i Otfinem poznakowaliśmy trasę, nie zgubicie się :)

21.10.2022 23:24:13,Młynek Andrzej

Będzie samochód, więc będzie można zostawić cieplejsze rzeczy.

22.10.2022 15:36:05,Młynek Andrzej

Dziękuję wszystkim za dzisiejszy start. Trasa ciekawa, trudna, pogoda do końca "wytrzymała". Pierwsza trójka odjechała se spokojnie od nas, gratulacje. Ja do Wieszcząt utrzymałem się, później przyszedł podjazd pod Łazy i wszystko się ustawiło i tak było do mety. Próbowałem walczyć z Markiem, ale był mocniejszy, drugą rundę już jechałem bez spinki, przede mną nikogo, za mną nikogo i tak do mety. Jeszcze raz wielkie dzięki za wspólnie spędzony czas na rowerku.

22.10.2022 16:22:11,Kukla Piotr

Dzięki za dzisiejsze ściganie i kolejny sezon. Ja ze swojej jazdy jestem zadowolony ale po raz kolejny udowodniłem, że nie potrafię się ścigać i po frajersku przegrałem wyścig. Brakowało kogoś dużo mocniejszego kto by zdecydował się na jakiś konkretny atak, ja na taki się nie zdecydowałem. Równa i mocna jazda przez ponad 40 kilometrów nie wystarczyła i Grzesiek wyszedł mi z koła na 2 kilometry przed metą na zjeździe. Niczego to nie zmienia bo ten sezon miałem bardzo dobry, pełen dobrych wyników i jestem przekonany, że nikogo dzisiaj nie było stać na tak równą i mocną jazdę przez ponad godzinę a finisze u mnie zawsze leżały. Dla mnie to były jedne z wielu zawodów w tym sezonie i nie traktowałem ich priorytetowo ale nie bawiłem się tak dobrze jak inni. Sezon dla klubu nie był już tak dobry jak poprzednie. W tym roku nie wszytko wyglądało tak dobrze jak mogło się wydawać. Potrzebne są rozmowy na temat ewentualnych zmian w organizacji treningów z czym był w tym sezonie problem. Ja miałem tyle na głowie, że kompletnie nie miałem czasu by przyjeżdżać na treningi, zaliczyłem jednak sporo startów. Na wieczornym spotkaniu być nie mogę ale jest cała zima na to aby zaproponować jakieś zmiany. Każdy ma prawo się wypowiedzieć i nie rozumiem dlaczego większość osób milczy nawet w najważniejszych dla klubu sprawach. Moja przyszłość w Jas-Kółkach na ten moment jest niepewna, zawsze działam dla dobra klubu, staram się godnie go reprezentować ale uważam, że nie wszystkim leży na sercu dobro klubu. Przyjeżdżając na klubowe zawody, treningi czy interesując się tym co dzieje się w klubie to już jest zaangażowanie, brak reakcji na posty na forum czy profilu na Facebooku to z kolei brak zainteresowania. Moim zdaniem klub nie może opierać się na startach kilku osób i organizacji zawodów które przyciągają coraz mniej osób. Tym co w tym roku działali dla klubu należą się podziękowania, nie sposób wymienić wszystkich osób, kto regularnie startował w zawodach, organizował treningi na początku sezonu i w jego trakcie i w nich uczestniczył a także wspierał organizację zawodów klubowych, zarówno w formie poczęstunku jak i oprawy. Kolejny sezon powinien przynieść jakieś zmiany i każdy może się do nich przyczynić, musi tylko wykazać zainteresowanie tym co dzieje się w klubie.

22.10.2022 16:53:59,Przybyłowski Marcin

Dzięki za wspólne ściganie fotki i doping, nawet wstrzymanie ruchu na skrzyżowaniu (poczułem się jak kolarz TDP:)). Trasa wymagająca nogi ale super. Najlepsze że jako jeden z nielicznych widziałem finisz czołówki:). Będę czekał na następny sezon, może coś więcej z wami dam rady pojeździć.

22.10.2022 22:44:30,Mosioł Norbert

Dziękuję wszystkim za dzisiejsze jaskółkowe ściganie. Trasa wg. mnie w porządku (nie zawsze przecież musimy ścigać się w tym samym miejscu) pogoda nieco postraszyła ale było ok. Odnosząc się do wypowiedzi Piotrka mogło być nas przynajmniej na starcie więcej - przynależność do klubu powinna do czegoś zobowiązywać. Należą się podziękowania prezesowi i obsłudze, że przygotowali, oznakowali i zabezpieczyli tę imprezę. Dla takich uczestników jak ja to jedna z nielicznych okazji na pościganie się i sprawdzenie się z kimś kto ma dużo większe obycie w prawdziwych startach. Z dzisiejszego dnia jestem zadowolony - utrzymać na takiej trasie koło Piotrkowi jest czymś z czego mogę być zadowolony (strava nawaliła bo było by parę PR). Piotrek nogę masz - wyciągnij wnioski taktyczne (takie imprezy są dobrą do tego okazją - na pewno mniej bolesną). Dziękuję Ci i Grzesiowi za jazdę na limicie. Wyjeżdżając rano w planie miałem objechanie trasy i zaliczenie imprezy ale widząc kliku zapaleńców naszej dyscypliny plany biorą w łeb i człowiek zagina się ponad siły i to jest piękne. Żałuję, że nie mogłem być na drugiej gastronomiczno-towarzyskiej części imprezy - mam nadzieję że była udana. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Najbliższe treningi
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00Ostatni trening
Trening 22
Dnia 09.06.2024
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
27 trening - szosa - Równica
Dnia 14.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut