Gdy na twojej drodze pojawi się wiele przeszkód, nie pozwól byś ty sam był jedną z nich.

Ralph Marston


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

XX RAJD Z METĄ NA RÓWNICY

image

30.08.2023 09:22, Młynek Andrzej
3 września zapraszamy na tradycyjny Rajd z Metą na Równicy, który odbędzie się po raz dwudziesty.

Rajd z Metą na Równicy to nasza sztandarowa impreza kolarska, którą pielęgnujemy już dwadzieścia lat.

Rozpoczynamy z placu sprzed KWK "Zofiówka" i jedziemy przez Pawłowice, Skoczów do Ustronia. Każdy, zależy od miejsca zamieszkania dołącza do nas po drodze i z km na km tworzymy kolorowy peletonik. Wyjazd na charakter wspólnej jazdy do mostu przed Równicą. Tam po ogarnięciu szczegółów ruszamy ostro pod górę. Po przyjeździe wszystkich zawodników spotykamy się przy stole przy schronisku.

Startuje o 7,15 z KWK "Zofiówka", około 8.15 jesteśmy w Skoczowie, około 8.45 meldujemy się pod Równicą. Po załatwieniu tego, czego trzeba, około 9,00-9,15 startujemy z początku mostu, a meta przy byłej linii opłat.

Do dyspozycji wszystkich będzie samochód, można zostawić ciepłe ubrania w aucie. Na mecie oczywiście poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, oczywiście na rowerach od początku lub od miejsca zamieszkania, można dołączać do nas w każdym momencie. Serdecznie zapraszamy.

Komentarze

31.08.2023 16:35:52,Młynek Andrzej

Jako, że dzisiaj deszcz popsuł nam wyjazd, to jutro o 13,00 jadę Równicę znakować, jak ktoś ma ochotę dołączyć dać znać, jadę przez Pielgrzymowice, Kończyce.

01.09.2023 13:04:06,Grzybek Adam

Jak wynika z opisu,Rajd z Metą na RÓWNICY zaczyna się od KWK "Zofiówka"i nie widzę innej opcji.Do mostu jedziemy wszyscy razem,trzymając się ogonka peletonu.Wyjazd już na samą Równicę po odprawie,każdy daje z siebie na ile może.Pierwsza trójka,zwycięzców - Równicę podjeżdża 2x.Do zobaczenia na niedzielnym ściganiu.

01.09.2023 18:56:48,Młynek Andrzej

Rajd zaczyna się na Zofiówce, ale każdy dołącza do nas zgodnie z miejscem zamieszkania, ale nie ma przeciwwskazań żeby przyjechać pod gruba. Dzisiaj z Adamem popisaliśmy kilometraż, więc przyjemniej będzie zdobywać górę. Ja tylko przypomnę, że to jest rajd, a więc wspólna rowerowa jazda, a ściganie pod Równicę to tylko przyjemny dodatek. Wspólna jazda i wspólna posiadówka przy schronisku to jest esencja tej imprezy. Proszę nie uciekać po rywalizacji, wszyscy siądźmy przy stole.

02.09.2023 20:55:55,Kukla Piotr

Będę oczekiwał na peleton w Skoczowie. Brakuje informacji o numerach startowych.

03.09.2023 05:57:40,Młynek Andrzej

Nie zapomnieć numerów, nowi dostaną na miejscu.

03.09.2023 16:02:47,Młynek Andrzej

Dzięki za dzisiejszy rajd. Ładna frekwencja, bardzo dobre ściganie i super powrót. Prognozy były złe, ale tylko na starcie 10 min nam polało, co przeczekaliśmy, a potem było już super. Ja nie wiem, czy to nam nie pomogło, bo czasy były rewelacyjne. Ja zeszedłem poniżej 20 min i to jest chyba mój najlepszy wjazd pod górę w tym sezonie. Marek bardzo mnie mobilizował przez 3/4 dystansu i to bardzo pomogło. Na wyższe miejsce nie było już więcej sił, ale jest pierwsza dziesiątka. Graty dla Piotrka, dla nas wszystkich nieosiągalny. Brawa dla podium oraz wszystkich którzy zdobyli dziś górę. Wielkie, wielkie podziękowania dla naszych pań za cały trud włożony w tą imprezę. Dzięki dla Tomka i naszych pociech, ich doping jest bardzo mobilizujący, kiedy nie widzisz na oczy, a słyszysz ich. Wielkie, wielkie buziaki. Osobne podziękowania dla osób spoza klubu, fajnie jest Was gościć, mam nadzieję, że nie jesteście zawiedzeni naszymi skromnymi zawodami. Dzięki.

03.09.2023 17:42:08,Mosioł Norbert

Mimo, że większość z nas spodziewała się niespodzianki pogodowej nie odpuściliśmy sobie przyjemności udziału w tak już dla klubowiczów ważnej imprezie. Organizacja jak zwykle na najwyższym poziomie! Jak informacja o poczęstunku pójdzie w świat to za rok będzie to impreza masowa! Dziewczyny - ukłony dla Was. Sportowo - też bardzo dobrze - kilka czasów w okolicy życiówek świadczy o solidnie przepracowanym sezonie. Nasz pociąg był z pewnością widoczny na trasie - niech wiedzą, że gdzieś w okolicy są pozytywnie zakręceni ludzie. Pozdrawiam.

03.09.2023 18:01:02,Kukla Piotr

Dziękuję za organizację kolejnego, już 20 Rajdu z Metą na Równicy. Poza niespodzianką pogodową na starcie wszystko stało na wysokim poziomie. Większość osób wzięła sobie do serca słowa Prezesa i dojechała pod Równicę w peletonie. Pomiar czasu i doping na mecie był oczywiście profesjonalny, gdyby nie to, nie wiedziałbym w którym miejscu dokładnie jest meta. Poczęstunek oczywiście pierwsza klasa więc podziękowania należą się wszystkim którzy się do tego przyczynili. Sportowo Rajd stał na wysokim poziomie, świadczy o tym duża ilość bardzo dobrych czasów, mi udało się wyrównać życiówkę z czego mogę być zadowolony. Jedyne czego mi dzisiaj brakowało to mocnego konkurenta z którym byłaby szansa na lepszy czas. Noga przed Tatrą sprawdzona, w sobotę będzie się działo. Czekam na jakieś info dotyczące trasy Zakończenia Sezonu i potwierdzenia terminu zawodów.

03.09.2023 19:26:51,Grzybek Adam

Gratulacje dla naszego KRÓLA Równicy,który jest tylko jeden.Gromkie podziękowania dla naszych sympatycznych Pań,za przygotowanie i ugoszczenie nas po ciężkiej pracy,który każdy dzisiaj wykonał,a Paniom gratuluje najwyższego podium za te smakołyki.Dziękuję wszystkim za start spod gruby,gdyż tak to powinno być.W drodze powrotnej,bufety i małe dotankowania paliwa,jak najbardziej na miejscu.Do następnego spotkania w tak licznym gronie.Szerokości

03.09.2023 20:13:59,Przybyłowski Marcin

Dzięki za możliwość uczestniczenia w waszym rajdzie, za znakomitą organizację, za smaczny poczęstunek, za doping, no i gratulacje dla Piotrka jak wszystkich uczestniczących. Fajnie jest się z wami pościgać. Okienko pogodowe trafione idealnie. Mam kilka zdjęć jak by ktoś chciał.

03.09.2023 20:43:33,Młynek Andrzej

Najważniejsze jest posiedzenie po ściganiu, tam wszyscy są wygrani, a niepokonany jest Robert w klasyfikacji zeŻor, co roku zwycięża, nikt nie ma takiej serii.

04.09.2023 11:24:27,Dawidowicz Krzysztof

Dzięki za kolejne Mistrzostwa Rajd na Równicę. Warto było wstać wcześnie i podpisać listę obecności. Chwila przeczekana pod dachem nie popsuła ścigania. Na górę fajne tempo. Jechałem z Grześkiem N i Markiem A. Zadowolony że prawie wytrzymałem ich tempo. Na górze wiedziałem,że Marek mnie nie przepuści do przodu i skończyło się fotofinish. Ale przegrać z Markiem to tak jakby wygrać :-) Brałbym od razu na dole taki super wynik. Wielkie podziękowania Roztomaitych Maszketów. Przepyszne kanapki i jeszcze lepsze ciasto mmmm - wsumie nie wiem co było lepsze - 1 klasa. Dzięki wielki. Na koniec na powrocie duży uśmiech od ucha do ucha. kojarzycie ostatnie 100 metrów przed metą z Word Tourów - walka o kreskę - gdy topowi sprinterzy kręcą ponad 2000W. Korby prawie tego nie wytrzymują i jakby się zdaje rozciągają od nacisku. Gwinty w mostku od kierownicy prawie puszczają a profil kierownicy - baranek - prawie się prostuje. tylny trójkąt skręcony, tylne koło prawie się łamie takie jest boczne napięcie i do tego wszystkiego jeszcze Głowa, czoło-broda ruszają się w pionie w rytm kadencji 120 na przełożeniu ośka blat. Taki miałem widok. na 300 metrów jak padło hasło WODNIK :-)

04.09.2023 16:24:59,Rygała Dominik

Dzięki za kolejną , już 20 edycję Rajd na Równmicę. Faktycznie ciężko się wstaje tak wcześnie, ale jak człowiek sobie przemyśli ile dobrego może go ominać, to szybko przychodzi motywacja. W moim przypadku tak było :). Jestem bardzo wdzięczny za organizację. Ułony dla wszystkich Dziewczyn, które przygotowały te wszystkie specjały,ciasta, pastety, pieczenie z mięsa, ogórki kiszone. Bez wazeliny, bez Was, ten rajd straciłby na wartości. Dziekuję za doping latorośli, piękny widok i radość. Dzięki Ola i Tomek za spięcie tego wszystkiego. Jechać Wiślanką w takim peletonie to coś wspaniałego :). Wynik mój nienajlepszy , ale jak się nie trenuje, to tak już jest. Gratuluję Wszystkich wyników, każdy rywalizował na swój sposób, ja próbowałem powalczyć z Małym i Piotrkiem Sz., ale byli zdecydowanie poza zasięgiem. Gratulacje dla Piotrka K. za mega wynik. Pozdrawiam i miłego tygodnia.

09.09.2023 19:39:11,Marszałek Marek

Bardzo dziękuję za zorganizowanie tej wspaniałej imprezy, tak od strony technicznej jak i kulinarnej. Jedzonko było super. W domu tego nie mam. Wielkie dzięki.


Najbliższe treningi
Trening 24 - Godula
Dnia 19.06.2024
Godzina: 16:00Ostatni trening
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy
29 trening - MTB
Dnia 18.06.2024
Godzina: 16:00
Junior
OpiekunOstatni trening juniorzy
28 trening - szosa
Dnia 17.06.2024
Godzina: 14:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut