Zawsze będę kimś, kto chce okazać się lepszy niż inni. Uwielbiam współzawodnictwo.

Jean-Claude Killy


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

WEEKENDOWE ZMAGANIA

image

29.06.2017 00:53, Szatkowska Aleksandra

Sezon w pełni, mnóstwo zawodów już przeszło do historii, ale Jas-Kółki nie zwalniają tempa i w minioną sobotę oraz niedzielę (24 i 25 czerwca) startowały w aż trzech różnych maratonach, na dodatek każdy z nich w innym województwie!


Pierwszym z nich był sobotni pierwszy etap nowego cyklu w rowerowym kalendarzu, mianowicie Grand Prix Amatorów na Szosie "Rowerem przez Polskę", w którym wzięło udział trzech naszych chłopaków. Cykl ten jest nowym projektem, który zakłada 16 etapów w każdym z 16 województw. Pierwszym województwem, na którego drogach rywalizowali kolarze było właśnie śląskie. Start oraz meta znajdowały się w Olsztynie koło Częstochowy, a trasa licząca 104 km w poziomie oraz ponad 1100 m w pionie przebiegała przez Zrębice, Żarki, Mirów, Ogorzelnik, Bliżyce, Skalny Widok, Kroczyce, Lgota Murowana, Skarżyce, Morsko, Włodowice, Żarki i Biskupice.

Najszybciej trasę pokonał Sebastian Matuszak, który z rewelacyjnym czasem 03:08:18, zajął fenomenalne 6 miejsce OPEN, tracąc do zwycięzcy jedynie… 10 sekund!

Czternaście sekund później linię mety przejechał Andrzej Młynek i z czasem 03:08:32 uplasował się na równie świetnej 8 pozycji OPEN.

Trzeci z naszych chłopaków Wojciech Jaworek, trasę przejechał w czasie 03:27:37, co pozwoliło na umiejscowieniu się w drugiej dziesiątce na bardzo dobrej 15 lokacie OPEN.


Na rowerze szosowym także dzielnie walczył Paweł Sojecki, który w województwie wielkopolskim wystartował w Wolsztynie w kolejnym maratonie z cyklu Supermaratony. Trasa niedzielnych zawodów odbywała się po pętli liczącej 72,6 km, którą w zależności od wybranego dystansu trzeba było pokonać jeden, dwa lub trzy razy. Pętla prowadziła wokół terenów między Wolsztynem, a Grodziskiem Wielkopolskim. Pomimo, że planowo Paweł miał przejechać trasę GIGA, nasz długodystansowiec  zawody ukończył po dwóch pętlach, czyli został sklasyfikowany na dystansie MEGA (145,2 km).

Paweł Sojecki
przejechał trasę w dobrym czasie 04:48:04, dzięki czemu zajął 29 miejsce w kategorii M4. Do pierwotnego czasu zostało doliczone 15 minut, co było skutkiem zmiany dystansu w trakcie zawodów. Co prawda może dziwić trochę słabszy niż zazwyczaj rezultat naszego zawodnika, ponieważ przyzwyczaił nas do zajmowania miejsca w ścisłej czołówce OPEN, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że Paweł był mocno osłabiony po chorobie, co zapewne znacząco wpłynęło na wynik.


Ostatnimi zawodami w miniony weekend, na których mieliśmy swojego reprezentanta był wyścig MTB w Olkuszu, należący do cyklu Bike Atelier. Swoją przygodę z tym cyklem kontynuuje Marek Marszałek, który pnie się coraz wyżej i osiąga coraz lepsze rezultaty! Na niedzielnych zmaganiach w województwie małopolskim zjawiło się prawie… 800 kolarzy z całej Polski! Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse, mianowicie PRO, HOBBY oraz FAMILY. Jak nietrudno się domyślić, nasza Jas-Kółka rywalizowała na najdłuższym dystansie PRO, który liczył sobie 63,2 km w poziomie oraz 926 m w pionie.

Marek
poradził sobie pierwszorzędnie i z czasem 03:11:06 uplasował się na świetnym 96 miejscu OPEN. Nasz kolarz miał niełatwe zadanie, ponieważ startował z dalszego sektora, ale mimo wszystko zawody ukończył ze świetnym wynikiem.


Wszystkim weekendowym bohaterom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, pokonanych rywali oraz własnych słabości, tradycyjnie bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie Jas-Kółki na wszelakich zawodach w całej Polsce oraz szczerze życzymy samych sukcesów w zbliżających się zawodach. A pierwsze emocje czekają nas już w sobotę na Pętli Beskidzkiej, gdzie zapowiada się rewelacyjny wyścig z udziałem naszej drużyny!

Komentarze

29.06.2017 09:43:11,Młynek Andrzej

Jechaliśmy po zwycięstwo i było blisko. Popełniłem błąd na ostatnim kilometrze, szkoda, bo Sebastian wykonał kawał dobrej roboty i mogłem lepiej się zachować. Trzech gości przed Bastkiem wiozło się cały dystans i na końcówce to wykorzystało. Cykl taki inny, ciekawy, chyba warto jeszcze wystartować w którymś wyścigu. Gratulacje dla Pawła i Marka. Dzięki za reprezentowanie nas wszędzie, gdzie się da. Marek, ładnie Ci w tej koszulce.

29.06.2017 10:15:20,Matuszak Sebastian

Trasa bardzo mi się podobała, a konkurenci byli w moim zasięgu. Mogłem lepiej, inaczej pojechać końcówkę (za gorąca głowa), szkoda ale doświadczenie zebrane, na pewno zaprocentuje w przyszłości. Dziękuję Andrzejowi i Wojtkowi za wspólną walkę na trasie, gratulacje też dla Pawła i Marka. Do zobaczenie na szosie.

29.06.2017 11:24:13,Angelika Tlołka

Gratuluję wszystkim rewelacyjnych wyników :)

29.06.2017 17:37:30,Marszałek Marek

Brawo chłopaki żeście się też pomęczyli w ten weekend. Początek trasy tym razem był fajnie ułożony, dzięki czemu nie było korków. Pogoda też pięknie siadła. Lubię taki lejący się żar z nieba. Jak mi tak ładnie w tej koszulce, to pewnie nie odpędzę się od panienek

29.06.2017 20:09:08,Sojecki Paweł

Gratulacje Chłopaki nieźle daliście czadu na trasie dość trudnej widząc po przewyższeniach. O swoim starcie nic nie napiszę bo po prostu wymazuję go z pamięci, liczą się tylko starty które mnie czekają to było jakieś nieporozumienie :-)

29.06.2017 21:47:30,Rygała Dominik

Gratulacje dla Wszystkich !!! Mareczku, tylko tak żeby Cię jakaś nie upolowała i usidliła, bo kto będzie robił tak dobre wyniki :)


Najbliższe treningi
Trening 24 - Godula
Dnia 19.06.2024
Godzina: 16:00Ostatni trening
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy
29 trening - MTB
Dnia 18.06.2024
Godzina: 16:00
Junior
OpiekunOstatni trening juniorzy
28 trening - szosa
Dnia 17.06.2024
Godzina: 14:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut