Zawsze będę kimś, kto chce okazać się lepszy niż inni. Uwielbiam współzawodnictwo.

Jean-Claude Killy


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

image

15.08.2019 02:14, Szatkowska Aleksandra
Tour de Pologne przeszedł do historii, a wraz z nim również edycja dla amatorów, w której spośród ponad 2,5 tysięcy kolarzy mogliśmy kibicować 4 Jas-Kółkom! Na dodatek nasza Mistrzyni znów przywozi z Tatr pudło!

Trasa tegorocznego wyścigu raczej nikogo nie zaskoczyła, ale wielu na pewno dała nieźle w kość. Start i meta miały miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej i prowadziła przez Brzegi, Jurgów, Ścianę Harnaś, Łapszankę, Łapsze Wyżne, Groń, Gronków, Szaflary, Biały Dunajec, Gliczarów Dolny i Ścianę Bukowina. Łącznie do pokonania zawodnicy mieli 60 km, a przewyższenia jakie musieli pokonać to ponad 1300 m.Najszybszą Jas-Kółką na trasie okazał się Marcin Wróbel, którego rewelacyjny czas 01:58:20 pozwolił wykręcić prędkość średnią ponad 30 km/h oraz osiągnąć świetny wynik, bo 125 miejsce OPEN oraz 45 w kategorii wiekowej M-3!


Tuż za Marcinem linię mety dosłownie przemknęła Angelika Tlołka, która osiągnęła fenomenalny czas 01:58:24, dzięki któremu zajęła 127 miejsce OPEN oraz stanęła na 2 miejscu podium wśród wszystkich kobiet i w kategorii wiekowej K-3! Angelika również może się pochwalić prędkością średnią ponad 30 km/h na tym górskim przecież etapie! Warto odnotować, że jedyną kobietą będącą w stanie wyprzedzić naszą Różową Strzałę była Aleksandra Tecław – pilotka złotej medalistki Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio.


Pozostali nasi zawodnicy, czyli Dariusz Potoniec i Arkadiusz Andrzejewski także poradzili sobie znakomicie i z czasami odpowiednio 02:25:41 i 02:26:54 zajęli odpowiednio 968 i 1018 miejsca OPEN oraz 273 i 290 w kategorii M-4.


Oprócz kapitalnych wyników na samym TdPA, nasi zawodnicy odnotowali genialne wyniki w Pucharze Bukowiny – Angelika zajęła 1 miejsce wśród kobiet, natomiast pierwszą dziesiątkę panów zamknął Marcin!


O tym, że wyścig nie należał do najłatwiejszych świadczy fakt, że ponad 300 osób go nie ukończyło. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych niezawodnych kolarzy, że w komplecie zjawili się na mecie!


Serdecznie gratulujemy Angelice kolejnego spektakularnego sukcesu, a chłopakom świetnego występu! Dziękujemy za godne reprezentowanie klubu na tak prestiżowych zawodach i tradycyjnie życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzących imprezach!

Komentarze

15.08.2019 20:08:00,Młynek Andrzej

Gratulacje dla wszystkich, Angelika jak zawsze błyszczy formą. Arek zaczynasz powolutku zaliczać coraz więcej startów, brawa.

16.08.2019 08:14:28,Rygała Dominik

Brawo , duże słowa uznania. Angela z Marcinem team dream, piękny wynik - GRATULACJE !!!.Zdjęcia na FB pierwsza klasa :). Gratulacje dla wszystkich startujących, samo przejechanie mety jest dużym sukcesem. Powodzenia w następnych wyścigach.

16.08.2019 12:12:06,MARCIN WRÓBEL

Podsumowując w skrócie ;) Pomimo tylu lat na rowerze to mój pierwszy oficjalny start w TdP amatorów i chyba mój najwcześniejszy kolarski start w życiu o 7:30 rano, co oznaczało 6:30 zajęcie 1 normalnego sektora nievipowskiego z 17 pozostałych :D Mój wynik mógł być lepszy o jakieś 5-6 minut co dałoby mi tylko ok 60-70 pozycję open, ale na tak komercyjnych imprezach jadę jak wóz techniczny za Angela :D służąc jej w razie potrzeby moim kołem, bo jak wiadomo ma o co walczyć ;) Trasa zabezpieczona świetnie i idealna na moje warunki wytrenowania ;) Można się przyczepić do ustawień w sektorach czołówki, bo pierwsza trójka open kobiet i mężczyzn z lat poprzednich powinna mieć gwarantowany sektor VIP 1, a tak nie jest, bo Angela musiała stać godzinę szybciej w sektorze nr 3 ! Pewnie jest to kwestia znajomości u rodziny LANG, bo nikogo z z czołowych lokat nie widziałem wokół nas ;) Mam nadzieję też, że Pani Ela Lang zauroczona jazdą Angeli (mocno ją dopingowała po trasie z samochodu) nie bez powodu zaprosiła Angele do wywiadu na żywo do TVP sport, co w końcu zaowocuje startem z sektora VIP bez stresu ;) Na mecie pierwsi zawodnicy zjawili się tuż po 9:10 rano i aż do 13:00 nikt nie znał oficjalnych wyników i każdy potencjalny faworyt musiał kręcić się wokół podium ;) Totalne nieporozumienie z tymi wynikami, bo dopiero pierwszą trójkę wszyscy poznali kiedy zostali wywołani na pudło ! Tym samym nie było możliwości reklamacji wyników u kobiet.... Sędziowie główni, bo chyba do nich można nieć pretensje, nie pofatygowali się by zweryfikować 6 nazwisk, kto z nich ma licencję Elity ! Po wyczytaniu nazwisk Pan spiker też nie reagował na słowa dziewczyn, które mu zgłaszają, że 1 i 2 to nie AMATORKI ! Takich wpadek nie powinno być na tak komercyjnej imprezie, ale jednak TdP Amatorów to Tur de Poloń Amatorów! Szkoda, że nie działa to w drugą stronę bo też chętnie bym wystartował bez żadnej licencji w Mistrzostwach Polski Elity w jeździe indywidualnej na czas zajmując pewnie ostatnie miejsce, ale mając satysfakcję konkurencji z Bodnarem, Kwiatkiem czy Majką, ale niestety zaraz zostanę zweryfikowany i wyrzucony z biura zawodów ;) Na szczęście jeżdżę już dla fanu i towarzysko i patrzę na to z przymrożeniem oka, ale szkoda dziewczyn z pozycji 4 czy 5 open, które dowiadują się już po dekoracji i oficjalnych zdjęciach, że wskakują na podium TdPA !!! Jeśli zdrowie i praca pozwoli przyjedziemy tam i za rok, bo pomijając wpadki sędziowskie i sektorowe panuje tam niezwykła atmosfera głównie za sprawą ekip profesjonalnych i tego pikniku na Gilczarowie czy dzień wcześniej na Pitoniówce ! ;) Dla mnie to niezwykle ważne i sentymentalne punkty na Podhalu w których poznałem ważne i najważniejsze osoby w moim życiu :D

22.08.2019 13:31:32,Dariusz Grelowski

Brawo i gratulacje dla wszystkich:)


Najbliższe treningi
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00Ostatni trening
Trening 22
Dnia 09.06.2024
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
27 trening - szosa - Równica
Dnia 14.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut