Zawsze będę kimś, kto chce okazać się lepszy niż inni. Uwielbiam współzawodnictwo.

Jean-Claude Killy


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

RAJD DOLINĄ DUNAJCA

image

13.10.2020 01:40, Szatkowska Aleksandra
Rajd Doliną Dunajca to sympatyczna impreza w nieco luźniejszej formie, wręcz idealna na koniec sezonu. Bo choć klasyfikacji końcowej i tradycyjnych wyników nie było, to organizatorzy postanowili nutkę rywalizacji zapewnić w oryginalny sposób – mianowicie na trzech premiach górskich, na których rządziły trzy Jas-Kółki!

Niesamowicie malowniczej trasy wokół Jeziora Czorsztyńskiego nie zasłonił nawet deszcz, którzy porządnie zmoczył startujących w ciągu pierwszej godziny jazdy. Do wyboru kolarze mieli dwie wersje trasy:

FUN – 63,4 km w poziomie i 940 m w pionie

PRO – 104,8 km w poziomie i 1555 m w pionie.

 

Po drodze na trasie czekały trzy premie górskie, liczące się do klasyfikacji Challenge RDD:

1. Challenge Snożka

2. Czorsztyn

3. Falsztyn,

Punktowało pierwsze dziesięć miejsc na każdej z premii górskiej, a na koniec osobno dla mężczyzn i osobno dla kobiet nagradzana była trójka najlepszych górali. Najciekawszy jednak był sposób rozstrzygania premii, bo liczył się wynik ze Stravy, udostępniony do godziny 15:30 w dniu wyścigu.

 

I tak zarówno damską, jak i męską rywalizację zdominowały Jas-Kółki, bo Małgorzata Kustra-Kapol zwyciężyła klasyfikację wśród wszystkich pań, Marcin Kowol triumfował wśród panów, a Szymon Opach zamknął podium męskiej rywalizacji!

 

Serdecznie gratulujemy świetnego występu oraz zdobytych premii górskich naszym Jas-Kółkom w Rajdzie Doliną Dunajca, który swoją niecodzienną formą wprowadził nutkę rywalizacji między zawodników! Dziękujemy za genialne reprezentowanie klubu na magicznych terenach Jeziora Czorsztyńskiego i życzymy wysokich lotów w kolejnych startach!

Komentarze

13.10.2020 09:13:40,Jaworek Wojciech

Gratulacje!!!

13.10.2020 10:02:15,Młynek Andrzej

Jazda na K.O.M. fajna propozycja rywalizacji. Brawa dla naszej trójki. Ciekawa forma rywalizacji przez swoją oryginalność. Trochę więcej szczegółów startujący przedstawcie, może zaczerpniemy pomysł do swojej rywalizacji lub treningów.

13.10.2020 12:15:56,Szymon Opach

Jeśli chodzi o szczegóły. Premie górskie są przyznawane wg czasu pokonania segmentu na stravie. Jak dla mnie super sprawa, bo osoby z końca sektorów startowych maja takie same szanse jak czołówka która stoi z samego przodu. Wiadomo, że wyklucza to zabawę w formie ucieczek. My klubowo nawiązaliśmy współpracę na segmentach i pomiędzy. Cel był taki, żeby dać z siebie wszystko na premiach, a odpoczywać wspólnie na zmianach co wyszło nam bardzo dobrze bo i u Gosi i Marcina zaowocowało to 1 miejscem :D gratulacje. Ja niestety przegrałem 2 o 1 sekundę, bo przegapiłem start ostatniej premii myjąc łańcuch po deszczu :D cóż trzeba płacić za swoją głupotę. Dodatkowa korzyść z takiego typu rywalizacji, to możliwość startu w mniejszych grupach w dobie COVID. 10-15 osob co kilka minut. Mi osobiście brakowało premii lotnej na koniec zawodów, bo miałem tam ochotę odczepić dwa wagoniki z NKK :D tak czy siak impreza udana. Po godzinie ulewy, wyszło super słońce. Na 3 jas-kolki wszyscy stajemy na pudle. Jak dla mnie właśnie przez tą formule współzawodnictwa, zawody wyjątkowe. Organizacja jak zawsze na najwyższym poziomie. Gratulacje dla Gosi i Marcina

16.10.2020 21:07:44,Kukla Piotr

Gratulacje. Ciekawa forma rywalizacji ale niedopracowana. Próbując klasyfikować zawodników na podstawie czasów segmentów należy zapewnić jeden pomiar oparty najlepiej na chipach. Branie wyników ze Stravy nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością, wystarczy, że zawiesi się GPS, zmierzy krótszy lub dłuższy czas i już wyniki nie są adekwatne do rzeczywistości. Ze Stravy korzysta około 80 % uczestników zawodów, nie wszyscy czołowi kolarze udostępniają swoje treningi na Stravie i taka rywalizacja nie zawsze się sprawdzi. Oczywiście to nic nie zmienia i nasi zawodnicy zasłużyli na podium notując dobre czasy na mierzonych odcinkach.


Najbliższe treningi


Ostatni trening
XL trening
Dnia 13.11.2022
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
Trening 53
Dnia 08.10.2022
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody

Ostatnie zawody
Cykl:22.10.2022 12:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut