Ludzie mogą wątpić w to co mówisz, ale uwierzą w to co robisz.

Lewis Cass


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

PUCHAR RÓWNICY - RM

image

22.04.2018 14:45, Szatkowska Aleksandra
Sezon rowerowy rozkręcił się na maksa i mijający weekend był obfity w świetne występy Jas-Kółek. Z Pucharu Równicy przywieźliśmy znowu dwa miejsca na podium!

Start honorowy tegorocznego Pucharu Równicy z cyklu Road Maraton odbył się na rynku, skąd zawodnicy dojechali do pętli o długości 9,2 km, którą należało pokonać 5 razy, by następnie wdrapać się na szczyt Równicy, gdzie znajdowała się meta zawodów. Łącznie do pokonania było 55 km, a suma przewyższeń robi wrażenie, bo wyniosła ponad 1300 m!

Najszybciej z Jas-Kółek na mecie pojawił się Dariusz Grelowski, który wykręcił naprawdę fantastyczny czas 01:58:52 i uplasował się na rewelacyjnym 26 miejscu open oraz 11 w najliczniejszej kategorii wiekowej C. Darek przez większość trasy jechał sam i dopiero pod koniec wyścigu udało mu się doścignąć grupkę zawodników. Ukłony należą się za średnią prędkość, jaką uzyskał, bo sięgnęła 30 km/h, co na trasie o takim profilu jest naprawdę niezłym wyczynem! Do zwycięzcy Dariusz stracił tylko 8 minut.

Cztery minuty później, jako 46 open, na metę wpadł Piotr Kukla, który również z trasą poradził sobie pierwszorzędnie. Jego chip odnotował czas 02:02:48, dzięki czemu ulokował się na bardzo wysokim 7 miejscu w kategorii A, która jest jedną z najsilniejszych.

Jako trzecia z Jas-Kółek oraz 2 wśród kategorii K2 uplasowała się Angelika Grabiec, która zdążyła nas przyzwyczaić do swojej fantastycznej jazdy i wyników. Jej świetny czas 02:08:54 dał jej 2 miejsce open kobiet oraz tylko 2,5 minuty straty do zwyciężczyni!

Drugie podium dla Jas-Kółek przyniosła nam Agnieszka Rygała, która razem z Adamem Grzybkiem osiągnęła dobry czas 03:05:39 i stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii K3. Adam zajął 59 miejsce w kategorii C.

Wysokie miejsce wśród rówieśników zajął także Marcin Hudoba, który z bardzo dobrym czasem 02:14:49 uplasował się na 5 lokacie wśród najmłodszych mężczyzn.

W pierwszej setce zawodników zmieścili się Zbigniew Bieryt i Marek Marszałek, którzy ze świetnymi czasami odpowiednio 02:10:24, 02:11:57 uplasowali się na 88 i 99 miejscu open oraz 25 w kategorii C i 12 w kategorii D.

Również w kategorii D rywalizował Eugeniusz Małyjurek, którego czas 02:14:05 pozwolił zająć bardzo dobre 14 miejsce wśród rówieśników.

Reszta naszych zawodników także dała z siebie wszystko i uzyskali następujące, bardzo dobre wyniki:

Jarosław Pokora – czas 02:18:22 – najtrudniejsza kategoria B – miejsce 48
Dominik Rygała – czas 02:21:00 – kategoria C – miejsce 41
Piotr Piwoński – czas 02:22:42 – kategoria A – miejsce 23
Andrzej Jagiełło – czas 02:25:11 – kategoria C – miejsce 44
Sebastian Matuszak – czas 02:29:36 – kategoria C – miejsce 51
Dariusz Potoniec – czas 02:35:16 – kategoria C – miejsce 53

W sumie wystartowało 222 zawodników, z czego 15 nie ukończyło wyścigu. Na szczęście wszystkie Jas-Kółki dojechały do mety, a niektórzy wręcz dolecieli ;-).

Całej piętnastce naszych zawodników bardzo serdecznie gratulujemy pokonanych kilometrów, rywali i własnych słabości. Bardzo dziękujemy za kolejne sukcesy, które zapiszą się w karcie naszych osiągnięć i dziękujemy za tak rewelacyjne reprezentowanie klubu w Beskidzie Śląskim. Po raz kolejny Jas-Kółki pokazały moc! Życzymy kolejnych tak świetnych wyników w nadchodzących zawodach i jeszcze raz gratulujemy!

Komentarze

22.04.2018 15:18:51,Dariusz Grelowski

Brago Dziewczyny. Gratulacje dla Chłopaków

22.04.2018 15:22:28,Dariusz Grelowski

Brawo oczywiście:)

22.04.2018 15:46:22,Młynek Andrzej

Świetny występ Darka, Piotrka i Angeliki. Brawa! Przy tej konfiguracji trasy trzeba mieć odrobinę szczęścia, którego brakło Darkowi i było by chyba lepiej, ale jest moc i na pewno będzie to wykorzystane na kolejnych wyścigach. Na razie jest dobrze, jeszcze Leśnicę trzeba przemęczyć, później wyścigi już będą dla nas korzystniejsze, co na pewno będziemy starać się wykorzystać. Dziękuję wszystkim za wyniki i postawę, dla wszystkich gratulacje.

22.04.2018 15:59:14,Matuszak Sebastian

Gratulacje .

22.04.2018 20:40:04,Rygała Dominik

Gratulacje dla Angeli ,Darka i Piotrka za wyniki. Brawa dla Wszystkich za ukończenie tego wyścigu.Był bardzo ciężki. Dodatkowo temperatura ( wg licznika 33 stopnie) zrobiła swoje. Dwa pierwsze okrążenia jechałem jeszcze w miarę, ale potem to już sama walka z sobą. Wjazd pod Równicę już na wykończeniu, co chwila łapał mnie kurcz dwugłowy uda. Waliłem po nim i jechałem dalej - dawno tak nie cierpiałem. Podobała mi się organizacja wyścigu, super pomysł z bidonami.

22.04.2018 20:46:46,Kukla Piotr

Dziękuję za wczorajszy Puchar Równicy. Dziękuję wszystkim za walkę z trasą, rywalami i własnymi słabościami. Szczególne gratulacje należą się Angelice, Agnieszce, Marcinowi a także Darkowi Grelowskiemu za dobre wyniki. Dziękuję Adamowi oraz Zbyszkowi za pomoc w wywalczeniu dwóch miejsc na podium. Nie obyło się bez pecha przez co straciliśmy trochę punktów. Runda honorowa i miejsce startu ostrego to było jak dla mnie nieporozumienie, na wąskiej dróżce zrobił się zator i przez to Darek, Marcin, Adam i ja zostaliśmy z tyłu i musieliśmy gonić. Na trasie problemy sprzętowe dopadły Agnieszkę i Pietrka. Na szczęście wszyscy szczęśliwie przekroczyli linię mety. Poziom w tym roku jest wysoki, oprócz formy potrzeba też sporo szczęścia. W Leśnicy już powinno być lepiej, lepiej zaprojektowany odcinek startowy i start w dwóch grupach co zmniejszy tłok na starcie. Drużynowo trochę straciliśmy, ale to wszystko jest do nadrobienia.

22.04.2018 21:20:11,Grzybek Adam

Również wielkie dzięki za Równicę.Przede wszystkim dopisała pogoda,organizacja,za bidony wielki plus dla org. i zabezpieczenie rund OK,wyjazd pod równicę już w ruchu,samochody utrudniały wyjazd,ale z Agą daliśmy radę.W stronę Agnieszki wielki ukłon,pod równicę jak From,pewnie wieczorem stopy płonęły,ale się opłacało.Graty dla wszystkich i do zobaczyska w Leśnicy.Aga podlecz sprzęt i jedziemy Klasyk Annogórski.

22.04.2018 21:27:51,Puzoń Dariusz

Gratuluję wszystkim osiągniętych wyników oraz ukończenia wyścigu.

22.04.2018 22:16:37,Otfinowski Grzegorz

Grelu, kurna ale wynik wykręciłeś! Pewnie masz niedosyt po tych problemach na początku wyścigu. Szacun bracie! Angelika na pudle to standard, ale czas jaki wykręciła jest kosmiczny! Niesamowite! Tylu harpaganom klubowym dołożyć! Trzeci wynik wśród wszystkich Jas-Kółek! Chylę nisko czoło. Piotruś też piękny wynik uzyskałeś, choć pewnie mogło być lepiej! Graty dla wszystkich którzy umęczeni i sponiewierani cząstke swego życia oddali dla swojej pasji! Piotruś kapitan pięknie swoim szczegółowym wpisem oddaje to co się działo na trasie. Ja wiem, że nie każdy ma czas albo się nie ma ochoty na opis swoich wrażeń, szkoda. Pięknie się czyta takie wpisy z pola walki. Ja to uwielbiam! Dlatego Domina wpis jest najpiękniejszy, krótki ale jakże rzeczowy. Kilka zdań a oddaje skalę trudności tego wyścigu w 100%. Ta strona nie jest tylko od podziękowań i gratulacji! Podzielcie się swoimi wrażeniami! Dziękuję .

23.04.2018 13:09:44,Dariusz Grelowski

Otfin – specjalnie dla Ciebie, moja relacja z Równicy. Jak pisał Piotr, start to była masakra. Ale po kolei. Godzina 12.30 – pierwszy, drugi i trzeci rząd opanowuje prawie w 100% team Bike – Atelier. Między BA tylko paru zawodników, w tym ja. Z przodu przed Startem wybrańcy – czyli Ci co nie muszą stać w boksie o jadą od razu za samochodem pilota bez „walki na barierkach” – ot jeden z uroków cyklu RM. Pierwsze zamieszanie– to ruszenie zawodników w boksie bez sygnału do startu. Takie owczy pęd za samochodem technicznym. Więc jedni się wpinali, drudzy wypinali, zaczęło się odliczanie, potem start. Pierwsze skrzyżowanie i rondo obstawili, Ci, o których pisałem powyżej. Reszta musiała się rozpychać na starcie honorowym. I tu drugi urok RM – start niby honorowy, a tak naprawdę rozstrzygający zawsze o losach wyścigu. Pierwsza mocna grupa, jedzie swoje, do przodu pchają się Ci, co moim zdaniem raczej nie powinni, bo przeważnie kończą wyścig na pierwszym podjeździe, niestety blokując dobre tempo innym zawodnikom, którzy nie do końca czują się dobrze w tłumie. Ja osobiście należę do takich osób, gdzie walka w dużym peletonie nie leży mi psychicznie. Tak jak pisał Piotr, pierwsza ścianka (14%) i pierwsze zwężenie (góra cztery rowery w rzędzie), pierwsza grupa swoje, pierwsi „zwalniacze” swoje, czyli odpadanie, a tacy zawodnicy jak Ja czy Piotrek, przeciskanie się między zwalniaczami. Żeby było jasne, nie mam o to pretensji do nikogo – to też jest element walki w tym wyścigu, trzeba mieć umiejętność przepychania się na początku w dużym peletonie. To jest moja słaba strona – wciąż poprawiana, dlatego potem muszę gonić, szarpać itd. Niepisana zasada RM jest taka (z własnych wyników) jedziesz na czele po starcie honorowym, to jak nie „strzelisz na trasie” to jedziesz w czołówce do końca. I w ten oto sposób udało mi się na chwilę dojechać do pierwszej grupy, ale pierwszy zjazd pojechałem asekuracyjnie, dalej mam w głowie mój wypadek na RM sprzed dwóch lat, który zakończył się złamaną łopatką, dwoma dziurami w płucach oraz ponad roczną rehabilitacją. Także po pierwszym zjeździe, na którym miałem wrażenie, że mijały mnie wszystkie Jaskółki, postanowiłem jechać swoje. I tak przez ponad 90% wyścigu mijałem kolejne osoby i grupy, samotnie, nie podczepiałem się pod nikogo, jak i na nikogo się nie oglądałem. Po drodze minęła mi Angela, potem mijałem Zbyszka, Gienka, Agę, na trzeciej rundzie spotkałem się na sekundę z Piotrkiem. I tak po samotnej walce ze słóńcem i wiatrem na 1 km przed ostatecznym podjazdem dogoniłem II grupę – około 20 osobową. Zaraz po wjeździe na sekcję brukową nastąpił ostry atak – i tak zostało nas 5 osób, w tym mój przyjaciel z wyścigów Michał B (10 w kategorii C). I tak trzymaliśmy się do pierwszej serpentyny. Tam poszedł drugi atak, dla mnie za mocny, odezwało się zmęczenie związane z samotną jazdą, więc nasza grupka rozpadł się na tyle, że każdy widział każdego, ale każdy już walczył w swoim temie ze sobą, własną głową, wiatrem, słońcem, grawitacją i zmęczeniem. Na ostatnich dwóch kilometrach minąłem jeszcze kilka osób, które odpadły z pierwszej grupy. Na ostatnim kilometrze, musiałem wycisnąć z siebie wszystkie siły, pokonać skurcze, przemóc kolarską „mini bombę”, ponieważ zaczęła się pogoń ludzi z tyłu. Także ostatnie 200 metrów musiałem jechać ponad 30 km/h – tutaj link do relacji https://www.youtube.com/watch?v=mEX9tkKIeLs. Za linią mety zrobiłem cztery kółka po placu, aby uspokoić serducho. Potem tradyzyjny banan i lampka ISO. Przy okazji kibicowałem Piotrkowi Kukli na mecie, później jechała jeszcze Angela, i Marek, Gienek, Marcin – tyle rozpoznałem. Z mety wracałem jak zawodowiec – samochodem. Tam czekali na mnie moi najwierniejsi kibice tzn. ukochana żona, oraz szwagierka i szwagier. W tym miejscu chcę podziękować mej żonie za cierpliwość i wyrozumiałość do moich treningów, przygotowań, wyjazdów itd. Bo nawet nasz wspólny urlop jest dostosowany do terminów wyścigów. Nagrodą pocieszenia były lody w Wiśle – pierwszy niezdrowy posiłek od ponad miesiąca. Również dziękuję wszystkim Jaskółkom za doping na trasie. Do zobaczenia w Leśnicy. Pozdrawiam Darek

23.04.2018 15:31:13,Szatkowska Aleksandra

Wow! Darek, taką relację to lubię

23.04.2018 20:58:54,Otfinowski Grzegorz

Kopara i ręce z wrażenia mi opadły po takiej relacji.Nie było mnie tam,nic nie widziałem a mam wrażenie jakbym to przeżył.Komu mało na część 2 zapraszam na bloga Piotrusia K.Dzięki Grelu! Ps:Ja ze szczęścia podczas jazdy powrotnej zjadłem 2 paczki czipsów i wypiłem zgrzewkę pepe i też nie mam "moralniaka". Zdrów!

23.04.2018 21:29:55,Piotr Piwoński

Gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli wyścig, łatwy nie był. Mi uratował skórę Marcin Wróbel także jeszcze raz dzięki za skuwacz, a zresztą wyglądało to tak... https://www.youtube.com/watch?v=Hm_DIh2UpY8

24.04.2018 15:28:16,Piotr Piwoński

Edit: ps. postaram wrzucić relację video z Ustronia jak najszybciej ;)

== poprawiłem link wyżej . Bastek ==

26.04.2018 09:22:44,Sojecki Paweł

Gratulacje dla Wszystkich trzymam kciuki za generalkę Jas-kółek


Najbliższe treningi
Trening 24 - Godula
Dnia 19.06.2024
Godzina: 16:00Ostatni trening
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy
29 trening - MTB
Dnia 18.06.2024
Godzina: 16:00
Junior
OpiekunOstatni trening juniorzy
28 trening - szosa
Dnia 17.06.2024
Godzina: 14:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut