Gdy na twojej drodze pojawi się wiele przeszkód, nie pozwól byś ty sam był jedną z nich.

Ralph Marston


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

PUCHAR RÓWNICY - RM

image

26.09.2016 20:25, Szatkowska Aleksandra
Weekend już dawno za nami, jednak pozytywne emocje po sukcesach Jas-Kółek w ostatnich dwóch etapach Road Maraton nadal nam towarzyszą.

Dwudniowe zawody w Ustroniu kręciły się tradycyjnie wokół Równicy, pod którą zawodnicy musieli w sumie wjechać aż 3 razy.


W sobotę kolarze ścigali się na następującej trasie: Ustroń Rynek – Równica – Pętla na Jaszowcu x 2 – Pętla na Zawodziu Dolnym x 5 – Równica, której dystans wyniósł w sumie 66 km w poziomie i 817 m w pionie. Na starcie pojawiło się pokaźna grupa 11 Jas-Kółek i wszyscy szczęśliwie dojechali do mety.

Największym sukcesem zdecydowanie było wywalczenie 2 miejsca w kategorii K3 i 5 wśród wszystkich kobiet przez Agnieszkę Rygała, która z pomocą Andrzeja Młynek ( 36 w kat. C) wykręciła bardzo dobry czas 02:35:30.

Najszybciej na mecie zameldował się
Marek Marszałek, który ze świetnym czasem 02:02:13 przekroczył linię mety na 45 miejscu open oraz 9 w kategorii C.

Dwie minuty po nim na Równicy zameldował się
Grzegorz Niechaj, któremu czas 02:04:09 pozwolił na zajęcie 57 miejsca open oraz 20 w kategorii wiekowej A. Warto dodać, że Grzegorz zmagał się z drobnymi problemami sprzętowymi.

Razem wyścig ukończyli
Zbigniew Bieryt i Dominik Rygała, wykręcając czasy odpowiednio 02:05:45 i 02:45:47 i zajmując 62 i 63 pozycję open oraz 13 i 14 w kategorii C.

Minutę po nich przyjechał
Marcin Kowol, któremu udało się osiągnąć czas 02:06:55 i tym samym zająć 26 miejsce w kategorii B.

Dobrze poradził sobie także
Piotr Kukla, który, pomimo trochę słabszej kondycji po kontuzji, zanotował niezły czas 02:09:40, dzięki czemu zajął 22 pozycję w kategorii A.

Pozostała trójka zawodników osiągnęła następujące rezultaty:

Adam Grzybek –
czas 02:18:17 – kategoria C – miejsce 24
Piotr Szajter –
czas 02:18:24 – kategoria C – miejsce 25
Dariusz Potoniec –
czas 02:35:42 – kategoria C – miejsce 37.


W niedzielę przyszedł czas na indywidualną jazdę czasową pod Równicę, liczącą 5,5 km oraz 400 m przewyższeń. I tutaj frekwencja wśród Jas-Kółek nie zawiodła i pośród ponad 100 zawodników aż 10 naszych, w tym dwa razy stanęliśmy na najwyższym stopniu podium w kategoriach wiekowych!

Po raz pierwszy w naszych barwach wystąpiło naszych dwóch nowych zawodników – Oleksii Kmets oraz Piotr Jasiński. Swój debiut na zawodach zaliczył także Sebastian Matuszak.

Bardzo miło nam poinformować, że pierwszy z wymienionych –
Oleksii Kmets na mecie zameldował się z fenomenalnym 4 czasem open oraz 1 w kategorii wiekowej B, wynoszącym 00:16:39! Warto nadmienić, że Oleksii prawdopodobnie wygrałby zawody, gdyby nie pomyłka dotycząca uplasowania mety.

Zwycięstwem w swojej kategorii wiekowej (K3) może pochwalić się także
Agnieszka Rygała, której czip odnotował na mecie czas 00:25:49, co również dało jej 7 miejsce wśród wszystkich kobiet.

Rewelacyjnie poradził sobie
Piotr Kukla, który dzięki czasowi 00:18:26 zajął 16 lokatę open oraz 6 w kategorii wiekowej A.

Drugi z naszych nowych kolegów Piotr Jasiński również może pochwalić się świetnym występem, ponieważ zajął 21 miejsce open i 10 w kategorii B, a dokonał tego dzięki czasowi 00:18:41.


Poniżej 20 minut udało się również zejść
Dariuszowi Puzoń, którego dokładny czas 00:19:32 pozwolił na uplasowanie się na 33 miejscu open oraz 6 w kategorii C).

Miejsce 40 open oraz 8 w kategorii C zajął
Marek Marszałek, który zameldował się na mecie z czasem 00:20:01.

Dokładnie pół minuty dłużej od
Marka na górę wjeżdżał Dominik Rygała, zajmując tym samym 47 miejsce open oraz 12 w kategorii C.

Andrzej Młynek
natomiast wykręcił czas 00:21:19, co dało mu 14 miejsce w kategorii C.

Debiut w zawodach kolarskich okazał się dla Sebastiana Matuszak całkiem udany i wykręcony przez niego czas 00:22:47 pozwolił mu zająć 18 miejsce w kategorii C.

W tej samej kategorii (C) rywalizował również Dariusz Potoniec, któremu ostatecznie udało się osiągnąć czas 00:26:14 i tym samym zająć 25 miejsce.


Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczce serdecznie gratulujemy bardzo udanych występów w Ustroniu, dziękujemy także za reprezentowanie nas w rodzimych Beskidach i zapewniamy, że jesteśmy dumni z przywiezionych sukcesów! Cieszymy się, że Jas-Kółki stanowią najliczniejszą i najbardziej zgraną drużynę w zawodach, w których startują i że są doceniani przez rywali.
Życzymy także wszystkim, żeby przyszły sezon był równie owocny w sukcesy jak ten i żeby każda Jas-Kółka nadal tak wytrwale walczyła z rywalami i własnymi słabościami na trasach zawodów i dawała nam tym samym powód do dumy z każdego przejechanego kilometra! :)

Komentarze

26.09.2016 21:29:04,Rygała Agnieszka

Chciałabym złożyć gratulacje Wszystkim uczestnikom RM - Puchar Równicy :). Przede wszystkim podziękowania kieruję w stronę Andrzeja za niezastąpioną pomoc na trasie w pierwszym dniu maratonu (to 2 miejsce wywalczyliśmy razem :)). W drugim dniu też poszło nieźle, pierwsze miejsce na czasówce, bardzo się cieszę z tych "małych sukcesów" :). Pozdrowienia dla Wszystkich.

27.09.2016 14:33:15,Młynek Andrzej

Dziękuję za bardzo dobry występ w Ustroniu, także frekwencja była niezła, jak na koniec sezonu. Co do soboty, to wielkie gratulacje dla Marka i Grzesia, bardzo dobra jazda na rundach, szkoda trochę Piotrka, był bardzo wysoko i mógł być super wynik, ale trudno, ścigamy się dalej. Wielkie słowa uznania dla Agi za walkę na trasie, nasz cel został osiągnięty i yes, yes, yes... Także pozostali nasi zawodnicy byli widoczni w każdym miejscu peletonu, a wyniki też są bardzo obiecujące. W niedzielę nasza drużyna pokazała pazur, a wyniki mówią same za siebie, jak niewiele brakło, by było zwycięstwo open, wielkie ukłony w stronę Oleksa, który utarł nosa niejednej gwieździe, super wynik także Piotrka, mimo nie najlepszego samopoczucia, także drugi Piotrek super czas, a należy tutaj dodać, że nasi koledzy z Ukrainy, przyjechali na ostatnią sekundę i startowali bez jakiejkolwiek rozgrzewki, nawet Piotr się spóźnił, przez co musiał startować na końcu stawki. Jeszcze na wielkie słowa zasługuje wynik Darka, graty. Moją uwagę zwraca jeszcze 25,49 min Agnieszki, na "naszej" trasie to jest grubo poniżej 25 min, to kolejny mały rekord, gratulacje, powoli idzie do przodu. W naszym klubie witamy nowego kolegę, Jarka, kolejne bardzo mocne wzmocnienie drużyny, ładna drużyna się szykuje na następny sezon. Jeszcze wielkie graty dla naszych zawodników, którzy w generalce byli na podium i w szóstce, Angeliki (1-K1), Agi (3-K3), Marka (5-C) oraz nowego kolegi Jarka (4-B), a inni także byli blisko szóstki. Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich startujących za walkę, poświęcenie i wyniki, myślę, że wszyscy powinni być zadowoleni z siebie, każdy dawał z siebie więcej niż mógł.

27.09.2016 16:30:02,Szatkowska Aleksandra

http://jasnet.pl/?m=sport&mod=publicystyka&id=41578

27.09.2016 20:22:39,Rygała Dominik

Gratulacje dla wszystkich za udział w Pucharze Równicy. Jest to wyścig bardzo wymagający , interwałowy, a udział w nich bierze cała śmietanka kolarska ;) Super ,że każdy dojechał do mety. Gratulacje dla Marka za bardzo dobry wynik i Piotrka za walkę do samego końca. Dla Grzesia szczególne słowa uznania, za zachowanie podczas drugiego wjazdu pod Równicę. Jechał w dobrej grupce, ale widząc ,że Piotrek stoi na poboczu cofnął się oferując swoją pomoc. Miło to było widzieć, takie sytuacje dowodzą o zgranej drużynie. I oczywiście gratulacje dla Agi i Andrzeja za wspólnie wypracowane drugiego miejsca. Gratulacje dla nowych kolegów za świetny udział w czasówce Aleksa,Piotra i Jarka. Gratulacje dla Agi, Piotrka ,Darka i Marka za niedzielne wyniki oraz dla Seby za pierwszy dobry start w tym cyklu. Dziękuję za miłą atmosferę podczas tych dwudniowych zmagań.

28.09.2016 08:48:18,Matuszak Sebastian

Również gratuluję wszystkim biorącym udział w Pucharze Równicy, szczególne gratulację ślę w stronę Agi, która pokazała tygrysi pazur każdego dnia zawodów. Dziękuję za doping i wsparcie w niedzielnej czasówce, fajnie jest być w takiej drużynie. Do zobaczenia na szosie.


Najbliższe treningi
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00Ostatni trening
Trening 22
Dnia 09.06.2024
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
27 trening - szosa - Równica
Dnia 14.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut