Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłkę, tenisa lub hokeja, ale nie można grać w kolarstwo

Jean de Gribaldy


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

PĘTLA BESKIDZKA - RM

image

09.07.2014 20:59, Szatkowska Aleksandra
W minioną sobotę (5 lipca) w Wiśle odbył się jeden z klasyków amatorskich zawodów kolarskich - Pętla Beskidzka, w której udział wzięło liczne grono 11 JAS-KÓŁEK.
Do wyboru były dwie trasy:
Dystans PRO, liczący sobie 96 km z sumą przewyższeń około 2500 m, który polegał na przejechaniu 9 km prologu (Malinka-Zameczek-Stecówka), a później pokonaniu 5 razy pętli 17,5 km prowadzącej wokół Kubalonki. Z własnego, zeszłorocznego doświadczenia mogę zapewnić, że pokonanie tej trasy to nie lada wyzwanie.

Dystans MARATON, który liczył sobie 154 km, 2700 m w górę i prowadził przez Stecówkę, Koniaków, Jaworzynkę, Laliki, Milówkę, Rychwałdek, Rychwałd, Łękawicę, Kocierz Moszczanicki, Porąbkę, Międzybrodzie Bialskie, Czernichów, Tresną, Szczyrk, Salmopol, Malinkę, Stecówkę.

Z trasą PRO zmierzyło się pięciu naszych chłopaków i osiągnęli następujące wyniki:
Najlepiej poradził sobie Marek Marszałek, który wykręcił świetny czas 03:47:00,89 co dało mu dobre 12. miejsce w bardzo silnie obsadzonej kategorii wiekowej C.
Minutę później na metę wpadł Szymon Wróbel, który również ze świetnym czasem 03:48:52,71 zajął 13. miejsce w kategorii H.
Dariusz Potoniec stawił się na mecie, jako 35, zawodnik w kategorii C.
Natomiast Edward Jurzyca zajął 11. miejsce w kategorii wiekowej E.
Niestety Krzysztof Wasilewski z powodu groźnego upadku nie ukończył wyścigu.

Na trasie MARATON stawiło się sześciu naszych zawodników i poradzili sobie następująco:
Najszybciej dystans pokonał Dominik Rygała, który wykręcił bardzo dobry czas 05:41:39,13 i zajął 19. miejsce w jednej z najmocniejszych kategorii wiekowych B.
Pół minuty później linię mety przejechał Eugeniusz Małyjurek, który z czasem 05:42:18,23 zajął świetne 6. miejsce w kategorii wiekowej D.
Również świetną pozycję, bo 7., w swojej kategorii wiekowej (H) zajął Tomasz Młynek, a dokonał tego dzięki przejechaniu trasy w czasie 05:46:09,39.
Natomiast Andrzej Młynek zajął dobre 17. miejsce w najsilniej obsadzonej kategorii wiekowej C, wykręcając czas 05:47:42,71.
Dystans ten przejechali również Adam Grzybek i Piotr Szajter, którzy zajęli kolejno 27. i 32. miejsce w kategorii wiekowej B.

Warto zaznaczyć, że w tym prestiżowym wyścigu biorą udział najlepsi amatorzy (a nierzadko i zawodowcy) i zdobycie takich wysokich miejsc jest bardzo trudną sztuką.
Tym, którzy ukończyli wyścig serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, pokonania własnych słabości i rywali i życzymy wielu sukcesów w następnych imprezach.
Natomiast Krzysztofowi Wasilewskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełnych sił.

Komentarze

09.07.2014 21:55:23,Młynek Andrzej

Gratulacje dla wszystkich za postawę, każdy kto był na Pętli wie, że obsada jest bardzo silna. Krzysiu wracaj do zdrowia, wszyscy trzymają kciuki, żeby jak najprędzej. Dla mnie była to straszna męczarnia, nie miałem siły, by dobrze jechać pod górę. Tylko w środkowej części miałem krótki przebłysk i ile mogłem, tyle starałem się pomóż kolegą, później mnie odcięło. Do mety doczołgałem się. Ale myślę, że to zaprocentuje w najbliższym czasie, teraz muszę odpocząć i do roboty....

11.07.2014 20:13:01,Szatkowska Aleksandra

http://jasnet.pl/?m=sport&mod=publicystyka&id=33081


Najbliższe treningi


Ostatni trening
XL trening
Dnia 13.11.2022
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
Trening 53
Dnia 08.10.2022
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody

Ostatnie zawody
Cykl:22.10.2022 12:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut