Nie pozwól by to, czego nie możesz zrobić, miało wpływ na to, co możesz zrobić.

John Wooden


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

ORZESZE (RM), ŚREMSKI MARATON ROWEROWY (SUPERMARATONY), BIKE MARATON W MIĘKINI ORAZ BIKE ATELIER M

image

21.04.2019 10:05, Szatkowska Aleksandra
Sezon startowy rozpoczęty, więc Jas-Kółki rozwijają skrzydła i lądują prosto na… podium! Na dodatek widać nas było i na rodzimych ziemiach i w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku!

W poprzednią sobotę odbył się pierwszy w tym roku wyścig z cyklu Road Maraton. W sąsiedzkim Orzeszu czterech naszych zawodników wystartowało w indywidualnej jeździe na czas na dystansie 19 km, a dwóch z nich stanęło na podium, w tym jeden został zwycięzcą!

Nikogo raczej nie zdziwi fakt, że owym zwycięzcą został nie kto inny jak Alexey Kmets. Nasza ukraińska błyskawica wykręciła nieprawdopodobny czas 00:26:43 i z prędkością średnią 42,6 km/h wylądował na najwyższym stopniu podium w kategorii B oraz na fenomenalnym 9 miejscu OPEN!

Drugie podium zdobył nasz niezawodny junior! Marcin Hudoba trasę czasówki przemknął w rewelacyjnym czasie 00:29:47, co pozwoliło mu zająć fantastyczne 2 miejsce w kategorii M oraz bardzo dobre 50 wśród całej stawki! Prędkość średnia jaką osiągnął sięgała ponad 38 km/h!

Pozostali nasi zawodnicy także poradzili sobie świetnie i tak Marcin Kowol osiągnął czas 00:31:25, zajmując tym samym 26 miejsce w kategorii C, natomiast Maciej Giełzak na metę przyjechał w czasie 00:33:15 i uplasował się na 15 miejscu w kategorii D.

 

Także w sobotę odbył się pierwszy w tym roku wyścig z cyklu Supermaratony, czyli Śremski Maraton Rowerowy. Do wyboru były dwie trasy – mini oraz mega. Do pokonania po wielkopolskich drogach była pętla o długości 79 km, którą należało pokonać raz (mini) lub dwa razy (mega).

Raczej nikt nie powinien być zaskoczony, że obydwoje naszych reprezentantów wybrało ten dłuższy wariant, bo zarówno Iza Włosek, jak i Grzegorz Otfinowski nigdy nie idą na łatwiznę.

Niestety nie wszystko poszło jak z płatka, ponieważ Iza złapała kapcia, przez którego straciła być może zwycięstwo OPEN wśród wszystkich kobiet, jednak na szczęście poradziła sobie z nim sprawnie i jej ostateczny, rewelacyjny czas wyniósł 05:32:07, co uplasowało ją na fenomenalnym 3 miejscu wśród kobiet OPEN, natomiast w swojej kategorii wiekowej K4 zwyciężyła! Iza wykręciła także świetną prędkość średnią, która wyniosła ponad 28 km/h!

Natomiast nasz naczelny harpagan, czyli nie kto inny jak Otfin, pokazał niesamowitą moc w nogach i linię mety przejechał w nieprawdopodobnym czasie 04:25:04 oraz z kosmiczną prędkością średnią ponad 35 km/h, co dało mu fantastyczne 12 miejsce OPEN oraz 5 w kategorii wiekowej M4!

 

Ostatnimi zawodami, w których w sobotę startowali nasi zawodnicy, był Bike Maraton w Miękini, będący także pierwszym z cyklu. W tych dolnośląskich zawodach MTB do wyboru były cztery warianty trasy – FUN (dystans 19 km, przewyższenia 130 m), CLASSIC (dystans 31 km, przewyższenia 265 m), MEGA (dystans 51 km, przewyższenia 490 m) oraz GIGA (dystans 71 km, przewyższenia 700 m).

Po raz kolejny nasz zawodnik skusił się na najdłuższy dystans GIGA. Marek Marszałek, bo o nim mowa, pokonał go z rewelacyjnym czasem 03:37:07, co dało mu bardzo wysokie 7 miejsce w kategorii M5!

 

Ale zdecydowaną perełkę, jeśli chodzi o starty Jas-Kółek, zostawiliśmy na koniec. W poprzednią niedzielę w pierwszym maratonie z cyklu Bike Atelier Maraton MTB w Rybniku wystartowała nasza wspaniała juniorka Ania Wątroba!

Ania wystartowała na dystansie FAMILY, który liczył sobie 28 km i jak zawsze dała z siebie wszystko, co zaowocowało fenomenalnym i fantastycznym wynikiem! Nasza najmłodsza na trasach wyścigów Jas-Kółeczka wykręciła naprawdę rewelacyjny czas 01:25:59, co uplasowało ją na bardzo wysokim 18 miejscu OPEN oraz zajęła 2 miejsce w swojej kategorii D2! Jesteśmy bardzo dumni z jej cudownego wyniku, bo wiemy, że Ania wycisnęła z siebie siódme poty! A warto dodać, że pogoda wcale nie zachęcała do startu. Z dumą możemy zauważyć, że rośnie nam kolejna Mistrzyni w naszych szeregach!

 

Jak widzicie Jas-Kółki latają wszędzie, a gdzie się nie pojawią, tam sukces przywiozą! Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych zawodników, a szczególnie z naszej młodzieży, która ochoczo startuje w zawodach i walczy o najlepsze rezultaty! Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom bardzo serdecznie gratulujemy oraz gorąco dziękujemy za ten weekend pełen wrażeń i pozytywnych emocji, jakich nam dostarczyli! Życzymy, żeby kolejne zawody odbyły się bez defektów i żeby każde kolejne były tak udane, jak te z zeszłej soboty oraz niedzieli!

Więcej zdjęć na naszym fanpejdżu na Facebooku.

Komentarze

21.04.2019 17:13:26,Jaworek Wojciech

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich, oby cały sezon owocował w same sukcesy i dobre wyniki.

22.04.2019 10:26:29,Sojecki Paweł

Wielkie graty za pudła, trochę szczęścia brakło Izie, ale wiadomo początki pechowe wróżą sukcesy w kolejnych startach :-) Otfin istna torpeda, myślę że brakło trochę przewyższeń aby też na pudle wylądował ;-) Brawa również dla Naszej Juniorki za pudło w D2 :-) oj rozfurgały się Jas-kółki na dobre :-)

22.04.2019 11:16:22,Młynek Andrzej

Wielkie brawa dla wszystkich startujących. Ania jesteś wielka, tutaj także rolę taty trzeba podkreślić, wiem, że mocno nakręcał naszą juniorkę i już niedużo brakuje do "wisienki na torcie". Alexej i Marcin siła wielka, graty. Iza jak zwykle jest moc, a trochę szczęścia brakło. Otfin, trochę lepsze losowanie i było by dużo wyższe miejsce, ale to jest urok supermaratonów. Marek widzę, że będzie podium w niedługim czasie, brawa. Dzięki wszystkim za występy i zaangażowanie.

22.04.2019 11:24:58,Młynek Andrzej

A jeszcze przyszła Jas-Kółka w Rybniku stanęła na podium, młodsza siostra Ani, wielkie brawa, usportowiona rodzina.

22.04.2019 15:52:02,Matuszak Sebastian

Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących Jas-Kółek, brawo .

25.04.2019 08:33:48,Włosek Iza

Gratuluję serdecznie i trzymam kciuki za kolejne starty. W moim przypadku nie należy się przejmować- wszak to pierwszy start i na krótszym dystansie mega, więc do klasyfikacji końcowej nie będzie się liczył :-) A miałam okazje przećwiczyć wymianę dętki w warunkach stresu i wypróbować nową pompkę. Zbyt miękkie łyżki do opon już wymieniłam na twardsze, więc same plusy. Pozdrawiam i życzę sukcesów wszystkim Jas-Kółeczkom


Najbliższe treningi
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00Ostatni trening
Trening 22
Dnia 09.06.2024
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
27 trening - szosa - Równica
Dnia 14.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut