Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłkę, tenisa lub hokeja, ale nie można grać w kolarstwo

Jean de Gribaldy


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

OFICJALNE ZAKOŃCZENIE SEZONU JAS-KÓŁKAMI!

image

10.10.2021 13:34, Szatkowska Aleksandra
Sezon powoli zbliża się ku końcowi, więc przyszedł czas na ostatnie klubowe zawody, na które serdecznie zapraszamy! Szczegóły w poście!
Kiedy?
Sobota 9 października 2021 r.

O której?
12:00 zbiórka
13:00 start
18:00 spotkanie

Gdzie?
Jastrzębie-Zdrój McDonald zbiórka
Dębowiec start
Gołkowice Soprano spotkanie

Trasa?
LINK

Szczegóły?
Zapraszamy do udziału w naszych ostatnich w tym roku zawodach. Spod McDonalda jedziemy spokojnie na miejsce startu w Dębowcu. Godzina startu podana jest orientacyjnie! Po krótkiej odprawie technicznej i zdjęciu grupowym pamiątkowym na sygnał Prezesa start wspólny i ściganie.
Pod wieczór, około godziny 18:00 zapraszamy wszystkich zawodników z osobami towarzyszącymi na spotkanie w pizzerii Soprano w Gołkowicach, gdzie w luźnej atmosferze zrelaksujemy się i powspominamy najlepsze momenty mijającego sezonu.

UWAGA!
Zawody mają charakter treningu z nutką rywalizacji! Klub nie zapewnia obstawy trasy! Jedziemy w otwartym ruchu drogowym i obowiązują nas wszystkie przepisy kodeksu ruchu drogowego! Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy bezpieczeństwo siebie i innych! Każdy startuje na własne ryzyko i odpowiada za swoje zdrowie i bezpieczeństwo!

UWAGA!
Prosimy zabrać ze sobą numery startowe! Osoby, które nie posiadają swoich, dostaną na miejscu!

Podsumowując - zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach. Wystarczy zabrać ze sobą chęci do jazdy, a doborowe towarzystwo, świetną zabawę i dobry humor zapewniają JAS-KÓŁKI.
Prosimy potwierdzać swoją obecność na wieczornym spotkaniu w komentarzach pod postem albo telefonicznie/osobiście u Prezesa.

Śledźcie komentarze pod postem, w których mogą być podawane ważne informacje!

Komentarze

30.09.2021 09:41:38,Patrycjusz Urbanek

"LINK" do trasy jest nienatywny.

30.09.2021 10:58:26,Młynek Tomasz

Link już jest aktywny, czerwona trasa to runda, zielona Finisz :)

30.09.2021 12:17:45,Młynek Andrzej

Trasa odrobinę zmieniona, ze względu na zły stan drogi w jednym miejscu.

04.10.2021 07:07:23,Młynek Andrzej

Do środy muszę wiedzieć, kto będzie na spotkaniu o 18.00.

05.10.2021 20:50:18,Rygała Dominik

Ja z Agą będziemy .

06.10.2021 11:56:09,Pala Bartłomiej

Będę

06.10.2021 17:31:57,Mosioł Norbert

Będę

08.10.2021 15:03:35,Młynek Andrzej

Dzisiaj oznakowałem trochę trasę, myślę, że nie będzie problemu z orientacją. Ciekawa rzecz dziś miała miejsce. Jak znakowałem to było pochmurno i temperatura 2 st. Kiedy zrobiłem ostatnią strzałkę i skierowałem się w stronę domu, wyszło piękne słoneczko i zaraz zrobiło się dużo cieplej. Odbieram to jako dobrą wróżbę i jutro innego wyniku, jak moje zwycięstwo, nie może być :) Do zobaczenia.

09.10.2021 21:40:11,Grzybek Joanna

Dziękuje za super ściganie na zakończenie sezonu, oraz Pani Oli za zdjęcia. Gratulacje dla zwycięzcy i dla wszystkich, którzy brali dziś udział. Pogoda dopisała ale wiatr troszkę przeszkadzał, ale mimo tego wszystko było super i się udało. Dziękuję też Panu Piotrkowi oraz Tomkowi za wspólną jazdę na okrążeniach.

10.10.2021 10:09:03,Kukla Piotr

Dziękuję za organizację kolejnych zawodów klubowych, oprawa techniczna lepsza niż na wielu wyścigach, mimo tego, że zapewniona tylko przez jedną osobę, niezawodną w takich sytuacjach Olę. Trasa jak zwykle wymagająca, silny wiatr na pewno dodał kolorytu rywalizacji która była bardzo pasjonująca. Gratulacje dla zwycięzcy oraz pozostałej trójki która walczyła o zwycięstwo. Szkoda, że nie byłem w stanie znaleźć się w czołówce, popełniłem jeden błąd na trasie, dałem się zamknąć w momencie gdy poszło tempo w Ogrodzonej i oglądałem czołówkę z tyłu. W tych warunkach nie byłem w stanie dojechać do czołówki ale długo miałem ją w zasięgu, przez prawie 2 rundy goniłem Norberta i Grześka z którym walczyłem o 2 miejsce w generalce. Udało się dogonić dwójkę na trzeciej rundzie ale czułem, że za chwilę mnie odetnie i musiałem się doładować i wtedy znowu zrobiła się różnica i dopiero na ostatnim podjeździe dojechałem do dwójki, Norbert spasował już w połowie podjazdu a z Grześkiem walczyłem do końca i zdecydował finisz, był on w stylu Pogacara na Il Lombardia, jadąc na pierwszej pozycji byłem pewny, że na finiszu będę oglądał plecy Grześka ale nie dałem się tak łatwo i Grzesiek spasował na ostatnich 50 metrach. Dałem z siebie wszystko na trasie, walczyłem do końca i wycisnąłem maksimum z tej sytuacji jaka stworzyła się na trasie. Zabrakło kilku mocnych zawodników na starcie: Marcina K. , Marka L. i przede wszystkim Otfina który zajmował wysokie miejsce w generalce, z nimi walka na pewno byłaby ciekawsza. Na przyszły rok proponuję zmianę trasy i ściganie się w gminie Jasienica, w okolicy Rudzicy czy Wieszcząt jest około 20 ciekawych podjazdów i da się wyznaczyć ciekawą pętlę z 6 – 7 podjazdami, do samej Rudzicy można dojechać wykorzystując 12 wariantów asfaltowych dróg, każda z nich prowadzi pod górę. Dziękuję za cały sezon wspólnych treningów i wyścigów. Pogoda na wszystkich klubowych zawodach była bardzo dobra ( było słońce i nie padało ). Sytuacja pandemiczna spowodowała, że znowu zaczął się później ale dało się go skończyć w miarę normalnie więc jest już jakiś postęp. Może za rok już wszystko wróci do normy. Żałuję, że nie mogłem być na wieczornym spotkaniu, mam obecnie trudną sytuację rodzinną i jeszcze zacząłem studia zaoczne więc cieszę się, że udało się chociaż na zawody przyjechać.

10.10.2021 13:34:53,Młynek Andrzej

Dziękuję za liczną frekwencję na starcie. Szczególne podziękowania dla Oli, niezawodnej w takich sytuacjach. Miałem na ten wyścig plan, który do drugiego podjazdu realizowałem. Tak dobrze żarło i zdechło. Kapeć wyeliminował mnie z walki o wysokie miejsce, myślę, że było w moim zasięgu wczoraj. Jak to się mówi "nóżka podawała". Najgorsze to, że pierwsze nie mogłem ściągnąć koła, potem opona nie chciała zejść, a na końcu nie mogłem założyć łańcucha, który przy tym wszystkim spadł. Według licznika zajęło mi to 12 minut, jeszcze chyba tak długo nie robiłem pany. Potem jechałem jak mogłem, ale cały czas samemu i wybity już z rytmu. Gratuluję Amadeuszowi zwycięstwa oraz wszystkim za walkę i zajęte miejsca. Miło także, że nowi zawodnicy przyjeżdżają na nasze zawody i dużo wnoszą do zawodów. Co do następnego sezonu, to opracujemy w okolicach Wieszcząt jakąś rundkę z Piotrkiem na zakończenie. Rozpoczęcie wrócimy do trasy Hażlach-Skoczów. Ale o tym jeszcze będziemy rozmawiać. Dziękuję także za wspólne spotkanie w pizzerii, jak zawsze było przyjemnie i wesoło. Co prawda termin dla mnie nie był za dobry, ale daliśmy radę. Dziękuję wszystkim za cały sezon. Wyniki w każdych zawodach rewelacyjne, każdy walczy jak potrafi. Na naszych zawodach frekwencja bardzo dobra, poziom każdych zawodów na wysokim poziomie i dla wszystkich. Nasze dziewczyny zawsze profesjonalnie prowadzą wyścigi i co ważne po zawodach poczęstunek i atmosfera są rewelacyjne. Trochę treningi nasze się roz..., ale gdyby wszystko było w 100%, to rozleniwieni spoczęliby my na laurach, a tak jest nad czym popracować. Jeszcze raz wielkie dzięki za cały sezon dla wszystkich.

11.10.2021 19:02:39,Mosioł Norbert

Ostatnie ściganie w sezonie wyszło całkiem pięknie. Profil trasy pozwalał na konkretną selekcję - niby nic się wielkiego nie działo a pod Ogrodzoną podzieliło się - nie pozostało mi nic innego jak śmigać za czołówką. Z Grzesiem na Spółdzielczej nie daliśmy rady (PR zrobione) - potem współpraca i ciągle w zasięgu wzroku liderzy. Na trzecim kółku dochodzi Piotrek - daje mocne zmiany i się na chwilę stracił... dochodzi i pokazuje swoją moc na końcówce - która już nie była dla mnie! Dziękuję za wietrzne ściganie - nie jeden z domu nie wylazł a my zaliczyliśmy fajny wyścig. Pozdrawiam. Do zobaczenia na trasie.


Najbliższe treningi


Ostatni trening
XL trening
Dnia 13.11.2022
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
Trening 53
Dnia 08.10.2022
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody

Ostatnie zawody
Cykl:22.10.2022 12:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut