Nie pozwól by to, czego nie możesz zrobić, miało wpływ na to, co możesz zrobić.

John Wooden


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

O CENU CONTINENTALU FRENŠTÁT p. R. I TOUR DE JAVOROVÝ - SPAC

image

18.06.2019 21:15, Szatkowska Aleksandra
Po kapitalnych występach w Polsce, Patryk Urbanek postanowił powalczyć u naszych południowych sąsiadów. I jak się okazało, stamtąd również przywozi same sukcesy!

Na pierwszy ogień poszedł wyścig O Cenu Continentalu Frenštát p. R., którego start miał miejsce w Frenštát pod Radhoštěm, a meta na przełęczy Pustevny. Dystans, jaki mieli do pokonania kolarze, wyniósł 11,3 km, natomiast przewyższenia sięgnęły 610 m. Na trasie zawodów królowała młodzież, czyli przyszłość kolarstwa i… silny wiatr, z którym przyszło się zmierzyć zawodnikom. Patryk Urbanek po raz kolejny w tym sezonie nas zachwycił i w sobotę dał z siebie wszystko! Wykręcił rewelacyjny czas 00:29:15, czym zapewnił sobie genialny 9 wynik OPEN oraz uplasował się na 2 miejscu w kategorii wiekowej B! Przy czym warto dodać, że zwycięzca kategorii wyskoczył naszemu zawodnikowi na kresce (strata 1 sekunda), natomiast do zwycięzcy całego wyścigu Patryk stracił zaledwie 35 sekund!

 

Drugiego dnia weekendowych zmagań nasz niekwestionowany lider wziął udział w znanym wszystkim wyścigu Tour de Javorový. Trasa, jak sama nazwa wskazuje, prowadziła na szczyt często odwiedzanej w treningach Jas-Kółek góry. Każdy kto miał okazję tam wjechać wie, jak trudny to podjazd, a szczególnie jego końcówka. Trasa łącznie miała 7,5 km oraz 490 m przewyższeń. A to, czego tam dokonał nasz zawodnik, to istny majstersztyk! Patryk pokazał ile mocy potrafi wykrzesać ze swoich nóg i od samego na początku dyktował tempo! Zaledwie 3 juniorom udało się odjechać Jas-Kółce, jednak swoimi zrywami i bardzo dynamiczną i mocną jazdą „dopadł” dwójkę z nich! Ostatecznie na mecie zameldował się jako 2 zawodnik OPEN oraz zwycięzca kategorii B! Do zwycięzcy całego wyścigu zabrakło mu zaledwie 29 sekund i jesteśmy więcej niż pewni, że gdyby trasa była dłuższa, to Patryk zgarnąłby wszystko w tym wyścigu!

 

Jednym zdaniem Czechy podbite! Gorąco gratulujemy tych fenomenalnych występów niesamowitemu Patrykowi, który z każdym wyścigiem sięga coraz wyżej! Do wygranej OPEN niewiele zabrakło, jednak z taką formą to tylko kwestia czasu dla naszego zawodnika! Z całego serca dziękujemy za genialne reprezentowanie drużyny na czeskich szosach i jesteśmy dumni, że to właśnie Jas-Kółka widnieje przy jego nazwisku na listach startowych! Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspaniałe wieści z wyścigów naszego Mistrza, za którego trzymamy kciuki i życzymy by w każdych zawodach prezentował tak genialną formę!

Komentarze

19.06.2019 10:38:17,Dariusz Grelowski

Brawo :))

19.06.2019 15:40:55,Młynek Andrzej

Brawo Patryk, czeskie wyścigi są bardzo trudne, ponieważ poziom jest bardzo wysoki. Na Jaworowym powoli dominują Jas-Kółki, poprzednie lata Angelika, teraz Patryk. Jeszcze raz wielkie graty.

21.06.2019 16:23:19,Kukla Piotr

Gratulacje za cały weekend oraz bardzo dobrą pierwszą część sezonu. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów w dalszej części sezonu. Rywalizacja w Czechach stoi na bardzo wysokim poziomie, mają bardzo dużo zdolnych, młodych zawodników z których być może będą w przyszłości bardzo dobrzy zawodnicy rywalizujący w największych wyścigach Świata. Szkoda, że te zawody nie miały charakteru indywidualnej jazdy na czas, wówczas szanse Patryka jeszcze by wzrosły. Czesi mają warunki na organizacje całego cyklu zawodów pod górę. Jaworowy i Pustewny to nie jedyne podjazdy a większość z nich ma dużo lepszą nawierzchnię niż pogarszający się z roku na rok stan drogi na Jaworowy.

21.06.2019 17:58:17,Matuszak Sebastian

Brawo, brawo i gratulacje .


Najbliższe treningi
Trening 23 - Terlicko
Dnia 15.06.2024
Godzina: 08:00Ostatni trening
Trening 22
Dnia 09.06.2024
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
27 trening - szosa - Równica
Dnia 14.06.2024
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut