Przeciwności losu powodują, że jedni się załamują, a inni łamią rekordy.

William A. Ward


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

MRDP i Tour de Rybnik

image

01.09.2015 00:58, Szatkowska Aleksandra
Wakacje dobiegają końca, jednak Jas-Kółki dopiero się rozkręcają, bowiem w ostatnich dniach znowu byli widoczni w kolejnych zawodach kolarskich.
W dniach 22-26 sierpnia na południu Polski odbył się ultramaraton - Maraton Rowerowy Dookoła Polski edycja górska. Zdecydowanie była to jedna z najbardziej wyczerpujących i najtrudniejszych imprez dla miłośników dwóch kółek, bowiem liczyła sobie... 1 122 km w poziomie i... 13 770 m w pionie! Trasa prowadziła przez polskie góry - od Bieszczad, aż do Sudetów.
Na starcie w Przemyślu stawiła się jedna, odważna Jas-Kółka, a był to Stanisław Abrachamczyk, który zaliczył wszystkie punkty kontrolne, kolejno: Ustrzyki Górne, Nowy Żmigród, Banica, Muszyna, Stary Sącz, Małe Ciche (k. Zakopanego), Stryszawa, Istebna, Kietrz, Głuchołazy, Złoty Stok, Stronie Śląskie, Międzylesie, Kudowa-Zdrój, Głuszyca i Lubawka, aż dotarł do samej mety, która miała miejsce w Świerardowie-Zdrój. Ciekawostką jest, że trasa biegła również przez Jastrzębie-Zdrój. Tego niesamowitego wyczynu nasz zawodnik dokonał w czasie 99 godzin i 49 minut, za co należą mu się ogromne brawa!

Natomiast w minioną niedzielę (31 sierpnia) trójka naszych chłopaków ścigała się na kultowym już wyścigu kolarskim, przyciągającym rzeszę świetnych kolarzy - Tour de Rybnik, który, jak sama nazwa wskazuje, miał miejsce w Rybniku.
Trasa dla amatorów prowadziła po dwunastokilometrowej pętli po ulicach Rybnika, którą zawodnicy musieli pokonać 5 razy, co w sumie dało dystans 60 km. Nasi zawodnicy spisali się na medal i przyjechali na metę w pierwszej grupie, zajmując następujące miejsca:
6 miejsce w kategorii M40 - Dominik Rygała;
11 miejsce w kategorii M40 - Dariusz Potoniec;
7 miejsce w kategorii M50 - Eugeniusz Małyjurek.
Warto dodać, że średnie prędkości zawodników sięgały 40 km/h, co zdecydowanie zasługuje na uznanie.

Naszym czterem Jas-Kółkom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, szczególnie Stanisławowi za pokonanie tak morderczego dystansu i życzymy kolejnych sukcesów w następnych zawodach oraz szybkiej regeneracji ;-).

Komentarze

01.09.2015 13:01:22,Młynek Andrzej

Graty dla wszystkich. Ale wyczyn, Stachu! Czemu nie wiedziałem o takim maratonie, coś idealnego dla mnie. Mówił Stachu o wyjeździe, ale myślałem, że to taka wycieczka rowerowa ze znajomymi. Następny chyba za 4 lata, jak się odbędzie.

01.09.2015 20:18:22,Rygała Dominik

Stachu wielkie gratulacje za wytrwałość i determinację , z tego co wiem,to oprócz wzniesień, musiałeś się wzmagać z deszczem i wiatrem. Naprawdę podziwiam, ja po maratonie w Radlinie nie zdecydowałbym się na przejechanie takiego dystansu - a Ty to zrobiłeś ;) Odnośnie TdR wielkie dzięki dla Darka i Małego. Wyścig był na wysokim poziomie, bardzo szybki z kilkoma trudnymi technicznie odcinkami, o czym mogą świadczyć liczne wywrotki, nie tylko wśród amatorów. Pierwszy raz brałem udział w tego typu wyścigu. Cały czas trzeba było być skupionym na tym co się dzieje dokoła, co jakiś czas ktoś ucieka, ktoś zwalnia, wciska się przed tobą, chwila nieuwagi i kraksa gotowa. Ale dzięki tym naszym czwartkowym ściganiom, czułem się dobrze w tym peletonie, nie panikowałem. Na trzeciej pętli miałem mały kryzys, ale po zjedzonym batonie siły powróciły.Czwarta i piąta pętla to jazda w środku peletonu, przed metą poszedł atak, przeskoczyłem do czoła peletonu, ale na finisz zabrakło już siły. Aga i Krzychu dzięki za doping. Za rok też wystartuję ;)

02.09.2015 08:25:48,Bieryt Zbyszek

Hej tak z innej beczki ,pękła mi szosa alu potrzebuje namiary na spawacza Pozdrawiam Zbych

02.09.2015 19:13:38,Rygała Dominik

Darek - Ciebie to oko kamery lubi ;) https://www.youtube.com/watch?v=J_LK0TIkXKg

02.09.2015 22:44:00,Młynek Tomasz

Dominik, 7 sekund wcześniej razem z Małym jesteście ujęci :)

03.09.2015 01:34:10,Marchlewski Sebastian

Wielkie Gratki :)

03.09.2015 11:48:02,Grzybek Adam

Gratulacje dla uczestniczących w TDR,tak Darek to potrafi się ustawić na pierwszej linii ognia,a dla Stacha wielki ukłon za tak przejechany dystans,po tylu przejechanych kilometrach to chyba można zobaczyć "orła cień".Gratulacje JAS-KÓŁKI.


Najbliższe treningi


Ostatni trening
Trening 49 - Haj Ve Ślezsku
Dnia 24.09.2023
Godzina: 08:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy
Trening LVI - szosa
Dnia 29.09.2023
Godzina: 15:00
Junior
OpiekunOstatni trening juniorzy
Trening LV - Terlicko
Dnia 27.09.2023
Godzina: 14:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Cykl:07.10.2023 10:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Rajd z metą na Równicy:03.09.2023 09:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
Ultramaratony:15.07.2023 17:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut