Nie pozwól by to, czego nie możesz zrobić, miało wpływ na to, co możesz zrobić.

John Wooden


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

LEŚNICA - KLASYK ANNOGÓRSKI

image

27.04.2019 23:41, Młynek Andrzej
Kolejny weekend, więc kolejne zmagania naszych zawodników na trasach zawodów! Tym razem na tapetę poszedł drugi wyścig z cyklu Road Maraton, skąd znów przywozimy podium!
27 kwietnia odbył się wyścig z cyklu Road Maraton wokół Góry Św. Anny. Start usytuowany był w pobliskiej miejscowości Leśnica, a meta na Górze Św. Anny. Zawodnicy mieli do pokonania 6 lub 4 rundy + dojazd, co dawało odpowiednio 78,5 km i 53,5 km. Wyścig był bardzo szybki i nieprzewidywalny, z rwanym, mocnym tempem i nie wszystko rozstrzygało się na podjeździe, ale bardzo dużą rolę odgrywała umiejętność szybkiego i pewnego zjazdu oraz dobrego ustawiania się na nich. Na starcie, jak co roku, stanęła cała śmietanka amatorskiego kolarstwa.

Wśród tych śmiałków pojawiło się ośmioro naszych zawodników. Wszyscy dawali z siebie co tylko mogli wykrzesać z płuc, nóg oraz rąk. Na trasie był odcinek brukowany, rodem wzięty z Paryż-Roubaix, który niemiłosiernie dawał popalić naszym kończynom.

Nie ma wyścigu bez podium i to staje się regułą dla Jas-Kółek! Takiego właśnie wyczynu dokonał nasz junior Marcin Hudoba, który z czasem 01:44:16 zwyciężył w kategorii M i zajął rewelacyjne 10 miejsce OPEN na krótszym dystansie! Ale miejsce miejscem, a talent naszego chłopaka trzeba docenić w jeszcze inny sposób. Nie tylko nogi ma mocne, ale również głowę nosi nie od parady. Kontrolując swoje zwycięstwo, na trasie pomagał naszej koleżance z treningów i nie byłoby w tym nic dziwnego, ale Gosia, bo o niej mowa, reprezentuje inny klub. Gosia także stanęła na najwyższym stopniu podium, za co składamy wielkie gratulacje! To tylko potwierdza, że to, co jest napisane w nagłówku na naszej internetowej stronie, nie jest pustym sloganem reklamowym, żeby zrobić tylko dobre wrażenie na innych. A dla nas wszystkich jest potwierdzeniem, że nasza nauka nie idzie w las. Marcinie pokazałeś swoją wielkość, za co jesteśmy dumni i dziękujemy!

Fenomenalnym występem może pochwalić się także nasz nowy zawodnik Patryk Urbanek, który po raz pierwszy startował w wyścigu pod naszymi barwami. Jego fantastyczna jazda z najsilniejszymi zawodnikami dała mu 8 miejsce w najsilniejszej kategorii wiekowej B i 10 miejsce OPEN, a jego czas 02:08:51 pozwolił wykręcić kosmiczną prędkość średnią 36,8 km/h! Czy wspomnieliśmy, że był to wyścig górski? Ogromne brawa!

Reszta naszych zawodników także osiągnęła bardzo dobre rezultaty:

Marcin Kowol (Teneryfa procentuje) i Marek Marszałek zgodnie współpracując osiągnęli odpowiednio 02:22:21 i 02:22:22, co dało im miejsca: OPEN 53 (39 w C) i 54 (15 w D).

Kolejnym na mecie był Andrzej Jagiełło z czasem 02:29:19, co dało mu 59 lokatę OPEN oraz 44 w kategorii C.

Nieco później na metę wjechał Andrzej Młynek, czas 02:32:15 - miejsce 67 OPEN i 50 w kategorii C.

Kolejną współpracującą parą na trasie byli Maciej Giełzak i Dariusz Potoniec, którzy osiągnęli czasy odpowiednio 02:37:17 i 02:37:41, co dało im miejsca 73 OPEN i 19 w kategorii D oraz 74 OPEN i 55 w kategorii C.

Jesteśmy wszyscy dumni z wyników i postawy naszych reprezentantów. Wielkie, wielkie dzięki i brawa. Życzymy sukcesów w kolejnych zawodach, na których będziemy mieli przyjemność oglądać nasze Jas-Kółki!

Komentarze

28.04.2019 10:04:49,MARCIN WRÓBEL

Gratulacje dla młodzieży za postawę ;) Podoba mi się ta współpraca w drużynie i jazda parami zwłaszcza na szosie, gdzie nawet różnica w byciu lepszym o 5% jeden od drugiego nie czyni Cię na tyle mocnym by dospawać do kolejnego grupetto, którego już nie widać ;)

28.04.2019 19:24:28,Jaworek Wojciech

Gratulacje.

29.04.2019 12:25:04,Młynek Andrzej

To pierwszy start w tym roku nie licząc naszego rozpoczęcie i miałem pewne wątpliwości co do swojej dyspozycji. W sumie w miarę udany start, brakuje mnie pod górkę, ale to nadrobimy w Sopotni. Pod pierwszą górkę tradycyjnie widziałem, jak odjeżdża mi peleton, później stopniowo się rozkręcałem i doganiałem kolejne osoby. Stworzyła się nawet fajna grupka, ale współpracy prawie zero. Jazda w grupie, ale tak jakby każdy sobie jechał. Pod Górę Św. Anny trzech zawodników mi trochę odjeżdżało, ale przychodziła kostka i trochę zjazdu, to dochodziłem ich, reszta została za nami. Tak w czwórkę, ale bez współpracy zgodnej, oprócz jednego kolegi, z którym na zjeździe bardzo dobrze jechaliśmy i kilka kolejnych osób dogoniliśmy. Nawet dościgliśmy naszego Andrzejka i pół rundy jechaliśmy razem. Ale przyszedł podjazd pod Annę i Andrzej wraz z trzema chyba zawodnikami odjechali mi i może bym ich doścignął, ale zamiast kostką trzech kolegów Andrzej pojechało chodnikiem i powiększyli nade mną przewagę i mimo, że Andrzej chciał czekać to już sam nie byłem w stanie dogonić ich, przewaga tylko się powiększała. Ostatnie dwie rundy przejechałem samotnie, dogoniłem w pewnym momencie Marka Adamczyka, ale na przedostatnim podjeździe odjechał z innym dogonionym zawodnikiem i ostatnią rundę 200-300 m jechali przede mną i tak wjechaliśmy na metę. Próbowałem jeszcze ich dogonić na ostatnim podjeździe na metę, ale nie miałem już sił. Wynik jaki jest, taki jest, na więcej brakło sił, ale mimo wszystko jestem zadowolony ze startu, na pewno będzie procentować. Dziękuję wszystkim za postawę i wyniki.

01.05.2019 08:13:20,Matuszak Sebastian

Gratulacje dla wszystkich Jas-Kółek, a szczególnie dla Marcina Hudoby za zwycięstwo w kategorii oraz za postawę - gratulacje również dla Gosi . Mnie aż skręca, że głowa jeszcze nie pozwala wsiąść na rower, ale mam nadzieje ze juz wkrótce wrócę do treningów na zewnątrz.

03.05.2019 15:58:11,Rygała Dominik

Gratulacje dla całej ekipy 👏👏👏


Najbliższe treningi


Ostatni trening
Trening 8
Dnia 17.04.2024
Godzina: 16:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
10 trening - MTB
Dnia 16.04.2024
Godzina: 16:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody
Rajd z metą na Równicy:15.09.2024 07:00

Cykl:06.10.2024 11:00


Najbliższe utramaratony


Ostatnie zawody
Cykl:07.04.2024 11:00
Rozegrano


Ostatnie ultramaratony
:01.01.1970 01:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut