Motywacja do wygranej jest ważna, ale motywacja do przygotowania się jest niezbędna.

Joe Paterno


Galeria Zdjęć Filmy Forum

News

KLASYK BESKIDZKI

image

04.05.2018 00:05, Szatkowska Aleksandra
Majówka dobiega końca, a my z przyjemnością wracamy do jej początku, bo 1 maja w Klasyku Beskidzkim wzięły udział 3 Jas-Kółki, skąd na dodatek przywiozły podium!

Trasa tegorocznego Klasyka Beskidzkiego miała 60 km długości, a przewyższenia sięgały 1250 metrów. Dystans prowadził po małopolskich Beskidach niedaleko Nowego Sącza. Na profilu trasy próżno szukać  płaskich odcinków, bo organizatorzy zadbali, by zawodnicy ciągle jechali w górę i w dół… A poziom trudności zawodów podnosiła konkurencja na naprawdę wysokim i licznym poziomie, bo na starcie pojawiło się prawie 500 kolarzy! Do mety dojechało 472 zawodników i na szczęście wśród nich wszystkie nasze trzy Jas-Kółki.

Na początku wspomnieliśmy o podium, które padło łupem naszej niezawodnej i najlepszej Angeliki Grabiec, która gdzie się nie pojawi, tam zawsze sięgnie po trofeum! Angelika spisała się fenomenalnie i pokonała trasę w rewelacyjnym czasie 02:03:45, dzięki czemu uplasowała się na 3 miejscu OPEN wśród wszystkich kobiet oraz tym samym 3 w kategorii wiekowej K1! Do drugiego miejsca straciła zaledwie 5 sekund, natomiast warto nadmienić, że zwyciężczynią była Katarzyna Wełna – brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2013 roku w wioślarstwie. Z tak silną konkurencją, jak sama Angelika mówi, aż miło rywalizować i jak widać, nasza Mistrzyni należy do ścisłej kolarskiej czołówki wśród kobiet! Angelika na tle wszystkich zawodników wypadła świetnie i uplasowała się na 161 miejscu spośród całej stawki zawodników.

Swoją cegiełkę do sukcesu naszej reprezentantki dołożył Marcin Wróbel, który towarzyszył jej przez całą trasę. Należy tutaj wspomnieć, że był to pierwszy występ Marcina w naszych barwach i udało mu się wykręcić fantastyczny czas – o sekundę gorszy niż Angeliki, co dało mu jedno miejsce niżej w stawce OPEN (162) oraz 71 w kategorii wiekowej M2, która jest jedną z najliczniejszych i najmocniejszych kategorii.

Trzecim naszym zawodnikiem na trasie Klasyku Beskidzkiego był Maciej Giełzak, który po duńskich wojażach postanowił zmierzyć się z krajowymi zawodami. Maciej również uzyskał godny podziwu wynik i dzięki bardzo dobremu czasowi 02:23:43 uplasował się na 372 pozycji OPEN oraz 86 w kategorii M3.

Bardzo serdecznie gratulujemy Angelice kolejnego podium do kolekcji (swoją drogą ta dziewczyna chyba musi mieć osobny pokój na swoje trofea), a chłopakom świetnych występów. Jak widać forma rośnie z zawodów na zawody i mamy wiele powodów do dumy z naszych zawodników! Dziękujemy również za reprezentowanie nas na małopolskich ziemiach w tak prestiżowych zawodach jak Klasyk Beskidzki! Życzymy stale rosnącej formy i kolejnych świetnych występów!


Komentarze

04.05.2018 08:10:17,Dariusz Grelowski

Brawo :) Gratulacje. Tak na marginesie to ten wyścig w Małopolsce ma rangę "Wiosennych Mistrzostw Świata - Galicji i Małopolski :)" -

04.05.2018 10:10:11,Sojecki Paweł

Gratulacje dla całej Trójki, Angelika jak zwykle nie zawodzi, powtarzalność na najwyższym poziomie godnym mistrzyni :-) Tak patrzę na profil to trochę tam chyba pod górkę było :-)

04.05.2018 13:19:05,Matuszak Sebastian

Gratulacje Angelika, trzymamy kciuki za kolejne starty . Gratulacje również dla Marcina i Maćka .

04.05.2018 20:38:45,Młynek Andrzej

Brawa! W bardzo silnej stawce podium, szacunek. Dla całej trójki podziękowania za wspaniałe reprezentowanie naszych barw. Marcin dla Ciebie specjalne graty, naharowałeś się chyba nieźle, ale warto jest coś zrobić dla kogoś, radość jest taka sama, jak ze swojego sukcesu. Jeszcze raz brawa.

04.05.2018 21:07:47,MARCIN WRÓBEL

Andrzeju ujechałem się tak jakbym jechał na swój wynik ;) Wszystkie zjazdy na pełnym ogniu bez odpoczynku, płaskie na czole pod wiatr bo zależało nam zmniejszać dystans do prowadzącej ;) Jedynie odpoczywałem na podjazdach ;) Ważne, że cali w 1 kawałku bo tyle fruwających rowerów w ciągu 2 godzin nigdy nie widziałem !!! Jutro powtórka :D

05.05.2018 06:22:26,Rygała Dominik

Słowa uznania dla Was. Jest to wyścig na bardzo trudnym i wymagającym terenie. Gratulacje dla Angeli i Marcina , za stworzony duet.Tak jak Andrzej napisał, pomoc w walce o podium daje dużą satysfakcję. Przeważnie to na osobie pomagającej ciąży cały trud wyścigu, obmyślenie taktyki jak pokonać rywali, gdzie zaatakować, gdzie chwilę odpocząć. To taka gra w szachy , gdzie planszą jest szosa. Brawa dla Was za to podium. Maciek ,a dla Ciebie specjalne słowa uznania, nie dość ,że wróciłeś dopiero co z Danii i już na wyścig.W dodatku wyścig oddalony kawał drogi od nas.Gratulacje dla Ciebie za udział.

05.05.2018 07:27:27,Jaworek Wojciech

Gratulacje!!!

18.05.2018 22:51:41,Angelika Tlołka

Bardzo DZIĘKUJĘ za gratulacje i miłe słowa. Ze swojej strony serdecznie gratuluję wszystkim startującym, bo lekko nie było. Trasa natomiast była rewelacyjna, a rywalizacja na najwyższym poziomie - a to najbardziej UWIELBIAM :):):) Dziewczyny były bardzo mocne :) a ściganie się praktycznie do samej kreski z jedną z nich, dało mi tyle radości, że hej ;) Jedyne co tego dnia nie dopisało, to niestety moje bolące piekielnie łydki, które nie pozwoliły mi absolutnie walczyć o wyższą lokatę. Bardzo dziękuję tutaj Marcinowi Wróbel, za pomoc bo odwalił kawał dobrej roboty. Ponadto tak, jak tam wiało to dawno czegoś takiego nie pamiętam... Marcin w tych warunkach poradził sobie znakomicie, a ja wiele dzięki Niemu zyskałam. Bardzo bardzo Ci za to Marcin DZIĘKUJĘ, a ten wynik to nasz wspólny sukces :) Słowa uznania również dla Maćka, który przyjechał z tak daleka żeby wystartować w tym wyścigu - brawo :)


Najbliższe treningi


Ostatni trening
XL trening
Dnia 13.11.2022
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
Trening 53
Dnia 08.10.2022
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody

Ostatnie zawody
Cykl:22.10.2022 12:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 13.06.2021r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut