Gdy na twojej drodze pojawi się wiele przeszkód, nie pozwól byś ty sam był jedną z nich.

Ralph Marston


Galeria Zdjęć Filmy Forum

Treningi

Trening 9 17.03.2019 11:00

11.00-McD-Pawłowice-Strumień-Chybie-Drogomyśl-J-bie


Trenowali:

12.03.2019 10:34:11,Młynek Andrzej

Bardzo spokojna jazda z nauką. Szczegóły na miejscu.

13.03.2019 13:35:04,Młynek Andrzej

Pisać się na trening, będzie piękna pogoda, mam to zagwarantowane.

16.03.2019 20:54:47,Kukla Piotr

Postaram się być na treningu.

17.03.2019 07:26:47,Rygała Dominik

Za ładna pogoda , jadę z Wami

17.03.2019 08:52:08,Matuszak Sebastian

Kobieta jednak zmienną jest miały być góry.

17.03.2019 09:08:29,Młynek Andrzej

Będzie płasko :)

17.03.2019 14:08:44,Młynek Andrzej

Dzięki za dziś, fajna pogoda, to i frekwencja dopisała, jeszcze jeden kolega nowy był, ale nie wiem jak się nazywa, jak czytasz, to przypomnij się proszę. Panowie wolno, to ma być wolno, za bardzo Was ponosi, zgubiliśmy członka zarządu i nie wiem, czy nie będą potrzebne nowe wybory, Dominik, co się stało? Za tydzień znowu pogoda zamówiona i dalsza spokojna jazda, zapraszam.

17.03.2019 14:54:13,Rygała Dominik

Korba mi się poluzowała i musiałem dokręcić ją, bo mi sie ramię wysunęło, tyle Was widziałem, pojechałem na Skoczów i potem dwupasem do Pawłowic, oczywiście Wodnik zaliczony. Ale się dzisiaj ujechałem na tym wietrze. Dzięki za dziś i nie zostawiajcie mnie na przyszłość, jak tak można😩😩😩.Do zobaczenia 🙂

17.03.2019 15:16:21,Joanna Kopciowska-Wątroba

Bardzo spokojna jazda.....Po trzech miesiącach leczenia poważnej kontuzji jak zobaczyłam "bardzo spokojna" to postanowiłam dołączyć chociaż na chwilę. Dziękuję Andrzej, że zostałeś towarzyszyć mi jak "bardzo spokojnie"nie było już dla mnie spokojnie :)

17.03.2019 16:23:43,Błoniarz Ireneusz

Dzieki za dziś .Ja mam taką propozycję czy możemy się spotkać następnym razem za 10min 11 i przedyskutowac na czym ma polegać trening i jak go wykonamy .Prezez by jakiś schemacik zrobił 👍😉.Tak jak to miało być dzisiaj omówić ze czub idzie lewa stoną ,schodzimy prawą .Prowadzący idzie 200 300m po czym schodzi i tak w kółko .A jak ktoś nie idzie na zmiane bo niechce czy coś to mowi idz albo jedziesz bo nie wiadomo. I każdy z nas ma licznik to moze ustalimy odrazu tempo 25 30 35 km/h i taka informacja też by dużo wprowadziła jakie tempo trzymamy.No i trasa na taką nauke dziś była spoko ale dwupas w niedzielę też raczej odpada bo natężenie dośc mocne.To są tylko moje przemyślenia,żeby wprowadzić jakiś porządek i naukę z takiego treningu.Co myślicie ?

17.03.2019 16:27:31,Błoniarz Ireneusz

Acha , miejscami to naprawde zawodowo wygladało, piekny, pracujacy peletonik.

17.03.2019 18:31:28,Młynek Andrzej

Nie można patrzeć na licznik i ustalać jakąś prędkość, o liczniku trzeba zapomnieć przy jeździe w grupie. Wychodząc na czoło peletoniku spokojnie pedałujesz nie podkręcasz tempa i nic więcej nie trzeba, na początku treningu trzeba spojrzeć na innych i dostosować się do słabszych (czyt. wolniej jadących). Dwupas jest dobrym miejscem na grupowy trening, tylko trzeba troszeczkę zdrowego rozsądku zachować, większy problem robimy na takich drogach jak ze Strumienia do Chybia, gdzie jest dość wąsko. Potrenujemy i będzie git. Asia widzimy się na następnych treningach, będzie bardzo dobrze i spokojnie, będzie spokojnie, tylko trochę trzeba czasu, nie wszyscy jeżdżą w dużych grupach i trochę niekiedy się miesza. Przy poważniejszej awarii, trzeba wyraźnie dać znać, nikt nie wiedział co się stało, Dominik.

17.03.2019 19:26:18,Joanna Kopciowska-Wątroba

Chętnie dołączę jak trochę potrenuję i choć trochę formy wróci :)

17.03.2019 20:57:58,Kukla Piotr

Dzięki za dzisiejszy trening, pogoda i frekwencja dopisały. Miała być spokojna jazda po zmianach a było jak zwykle szarpanie i niepotrzebne zrywy. Poziom w grupie jest bardzo zróżnicowany i żeby coś poćwiczyć trzeba tempo dostosować do najsłabszego. Własne ambicje i taktyki w takich przypadkach trzeba odłożyć na bok. Już któryś rok z rzędu występuje ten sam problem, nie można patrzeć tylko na prędkość bo ona nie mówi nic o jakości treningu. Treningi klubowe w minionym sezonie nie miały przełożenia na dyspozycję i wyniki w zawodach. Najlepsze rezultaty osiągały osoby trenujące głównie indywidualnie a tak nie powinno być i treningi powinny być przede wszystkim nauką technik i różnych elementów potrzebnych i mających zastosowanie podczas wyścigów a nie pokazem siły i wzajemnym ściganiem o miano najlepszego. Później występują sytuacje, że przyjeżdża mocniejszy zawodnik który jest w stanie odjechać i przejechać sam cały trening przed grupą, siła dobrze współpracującej grupy lub nawet dwóch czy trzech zawodników powinna być większa niż pojedynczego zawodnika. Zastanówcie się po co przyjeżdżacie na trening. Informacja o treningu i spokojnej jeździe była na stronie już 5 dni temu, przed startem również było powiedziane, że jedziemy równo i spokojnie. Do niektórych w dalszym ciągu to nie dociera i wychodząc na czoło grupy spuszczają klapki na oczy i cisną ile chcą nie myśląc o tym co dzieje się z tyłu. Podczas treningu były momenty, że wszystko wyglądało bardzo fajnie i zmiany były równe i dosyć spokojne, sporo było momentów gdy tempo było szarpane i panował chaos który w połączeniu z przejeżdżającymi samochodami nie był zbyt bezpieczny. Oby na następnych treningach wyglądało to lepiej, im więcej tego typu treningów tym lepiej. Wyćwiczenie różnych technik pozwoli łatwiej odnaleźć się w grupie, lepiej czuć się na wyścigach a także poprawić formę a z mocnej szarpanej jazdy korzyści są dużo mniejsze. Słabsze osoby boją się później przyjeżdżać na treningi i w skrajnych przypadkach nawet odstawiają rower na boczny tor. Dobry zawodnik to nie taki co ma tylko siłę i moc ale taki co potrafi dostosować się do słabszych, jeździć spokojnie i odnajdywać się w różnych sytuacjach. Zapamiętajcie te słowa: „Nie siła a technika zrobi z ciebie zawodnika”.

17.03.2019 20:58:28,Abrachamczyk Stanisław

No jas-kółki żebyście nie myśleli że Was olewam ale o 12-13 jem w niedziele obiad to godz. 11 trochę póżno,trzeba będzie się wcześniej budzić idzie wiosna. po drugie za sześć tygodni pierwszy 500+,z doświadczenia wiem że większość dystansu jadę samotnie to takie samotne treningi są mi teraz potrzebne. Do zobaczenia na trasie,pozdrawiam

18.03.2019 02:10:02,Młynek Andrzej

Prowda, tyż prowda i tylko prowda,Piotrek, ale w tym sezonie postanowiłem, że będziemy jeździć grupowo i tego dotrzymam. Ja do nikogo nie mam żadnych pretensji, bo jazda w grupie wywołuje pewne ambicje. Ale będziemy w tym sezonie trenować, żeby to była piękna, czysta jazda drużyny. Spokojnie tylko musimy do tego podejść i po prostu trenować, nie mając do nikogo pretensji i robić swoje, a wszelkie uwagi przyjmować jako naukę. Asia, miło będzie Cię widzieć przynajmniej raz w tygodniu na treningu w niedzielę, nigdy nie zostaniesz sama.

18.03.2019 06:44:45,Błoniarz Ireneusz

No i bardzo dobrze ,czym więcej będziemy ze sobą rozmawiać tym więcej rzeczy ustalimy i więcej nauki wyciągniemy.Lepiej to będzie na treningu wyglądać.Myślę że powinniśmy robić po treningu małą analizę i omówić co było ok. a nad czym jeszcze pracujemy.Pewnie tak jak napisał Prezes samo to wyjdzie tylko potrzeba czasu.Asia-oczywiście widzimy się na treningach i pracujemy nad twoją formą :)


Najbliższe treningi


Ostatni trening
Trening 24
Dnia 26.05.2019
Godzina: 11:00zobacz wszystkie

Najbliższe treningi juniorzy


Ostatni trening juniorzy
XX trening
Dnia 24.05.2019
Godzina: 16:00zobacz wszystkie

Najbliższe zawody

Ostatnie zawody
Cykl:31.03.2019 10:00
Rozegrano

zobacz wszystkieMarzena ErmOd 2004 roku we wrześniu spotykamy się na "Rajdzie z metą na Równicy". Zbiórka jest na placu autobusowym przy KWK "Zofiówka". Wspólnie jedziemy do mostu w Ustroniu, gdzie zaczyna się podjazd pod Równicę. Po drodze można w każdym miejscu do nas dołączyć. Start wspólny do wyścigu jest na początku mostu i ścigamy się do linii poboru opłat na Równicy (5 km). Po przyjechaniu wszystkich uczestników udajemy się na mały poczęstunek do schroniska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

logo


Ustroń, ul. Skalica

ostatnie wyniki


Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA zrzesza amatorów dwóch kółek. Naszą kadrę tworzą zarówno rowerzyści, którzy cenią sobie przejażdżki po okolicy, jak i Ci, którzy lubią się pościgać w różnych amatorskich wyścigach. Organizujemy treningi, obozy oraz wyścigi w wspólnym gronie, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Członkostwo w klubie jest dla wszystkich, którzy zaakceptują Statut i uchwały oraz uzyskają akceptację Zarządu. Jednym zdaniem - JAS-KÓŁKA jest otwarta dla wszystkich.

skład

19 stycznia 2013r. odbyło się zebranie założycielskie, na którym klub, w obecności 22 osób, przyjmuje oficjalną nazwę Stowarzyszenie Klub Kolarski JAS-KÓŁKA. W skład zarządu wchodzą: Andrzej Młynek - prezes, Eugeniusz Małyjurek - członek, Dariusz Puzoń - członek. Zaś Komisję Rewizyjną tworzą: Marcin Kowol - przewodniczący, Bartłomiej Pala - członek, Piotr Piwoński - członek. 22 lutego zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Miasta, otrzymujemy numer ewidencyjny 44. 1 marca otrzymujemy REGON nr 243193367, a 4 marca NIP nr 6332231649. 3 marca startuje strona internetowa www.jas-kolka.pl.
W dniu 11.02.2017r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym podsumowano ostatnie cztery lata i wybrano nowe władze klubu. Po wspólnym głosowaniu na stanowisku Prezesa pozostał Andrzej Młynek, do Zarządu zostali powołani Dariusz Puzoń, oraz Dominik Rygała, a do Komisji Rewizyjnej wybrano Marcina Kowola, Sebastiana Matuszaka i Eugeniusza Małyjurka.

statut

likebox